حماس به رد مجوز کارمند سازمان ملل واکنش نشان داد

کدخبر: ۶۱۸۱۵۴
اقتصادنیوز : جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به عدم تمدید مجوز اقامت یکی از کارمندان سازمان ملل توسط اسرائیل ، اعلام کرد که این اقدام بیانگر نوعی استکبار است.
 حماس به رد مجوز کارمند سازمان ملل واکنش نشان داد

 به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش حماس اعلام کرد، تصمیم وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر عدم تمدید مجوز اقامت یکی از کارمندان سازمان ملل بیانگر نوعی استکبار است که تحت حمایت دولت آمریکا برای تحمیل روایت گمراه‌کننده و نادرست رژیم اشغالگر به جهانیان صورت می‌گیرد که گزارش‌ها و تحقیقات مطبوعات بین‌المللی آن را تکذیب کرده‌اند.

 

براساس گزارش وب‌سایت صدی البلد، جنبش حماس از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست تا مقابل این اقدامات قلدرمآبانه رژیم صهیونیستی بایستند. این جنبش تاکید کرد که باید مواضع قاطعانه‌ای در قبال کابینه رژیم صهیونیستی که خودش را بالاتر از قانون و مجازات می‌داند، اتخاذ شود.

در حالی که نظامیان صهیونیست تاکنون بیش از ۲۰ هزار فلسطینی اعم از زن و کودک را در نوار غزه به شهادت رسانده‌اند، الی کوهن، وزیر خارجه این رژیم پیشتر در اظهاراتی گفت که رفتار سازمان ملل از هفتم اکتبر تاکنون «لکه‌ننگی برای جامعه بین‌المللی است» و «ما با کسانی که با حامیان حماس همکاری دارند، همکاری نخواهیم کرد!»

وی ادامه داد: «به دلیل نفاق و دورویی سازمان ملل دستور دادم که مجوز اقامت یکی از کارمندان این سازمان تمدید نشود. همچنین درخواست کارمندی دیگر برای صدور ویزا را نپذیرفتیم.»

اخیراً آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: ۱۴۲ کارمند آن در غزه تاکنون کشته شده‌اند. در این برهه سخت و دشوار، برای کسانی که با فقدان‌ها، غم و اندوه و ویرانی دست و پنجه نرم می‌کنند، "کریسمس مبارک" معنایی ندارد.

خبر مرتبط
اعتراف ژنرال اسرائیلی درباره تونل‌های حماس/هیچ راه‌حلی برایشان وجود ندارد!

اقتصادنیوز: سرلشکر ذخیره ارتش اسرائیل اعتراف کرد: صحبت‌های ارتش اسرائیل و تحلیلگران را باور نکنید. هیچ راه حلی برای تونل‌های حماس وجود ندارد.

آژانس آنروا همچنین اعلام کرد: گروه‌های ما کارهای غیرممکن را برای کمک به افراد نیازمند در غزه انجام می‌دهند. ما در غم از دست دادن همکارانمان که در غزه کشته شدند، هستیم. ۱۴۲ نیروی ما به همراه خانواده‌هایشان در این منطقه کشته شدند. ۶۹ خبرنگار نیز در این منطقه شهید شدند.

رژیم صهیونیستی به حملات علیه منازل فلسطینی‌ها در غزه پیش از آغاز سال نوی میلادی ادامه می‌دهد. آنروا گفته که نمی‌تواند کمک معناداری را به غیرنظامیانی که در این فاجعه بشری هستند، ارائه کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی