واکنش تند ظریف به حادثه تروریستی انفجار کرمان

کدخبر: ۶۲۰۰۷۴
اقتصادنیوز: محمدجواد ظریف در واکنش به انفجارهای تروریستی در کرمان تاکید کرد که تروریسم کور از هیچ جنایتی علیه بی‌گناهان فروگذار نیست .
واکنش تند ظریف به حادثه تروریستی انفجار کرمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران با اشاره به انفجار تروریستی کرمان در روز گذشته گفت: ضروری است منطقه و جهان نه تنها این اقدام ددمنشانه تروریستی را محکوم کرده و برای مجازات آمران و مباشران آن به صورت یک‌پارچه همکاری کنند، بلکه همزمان لازم است برای برخورد و ریشه‌کنی این بلای خانمانسوز جهانی، اقدام عملی برای توقف فوری تروریسم دولتی، آپارتاید و جنایات جنگی اسرائیل به ویژه در غزه را سامان دهند.

ظریف در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: جنایت هولناک تروریستی در کرمان که به شهادت و جراحت ده‌ها تن از هم‌میهنان ارجمند ایرانی در سالگرد شهادت قهرمان مبارزه با تروریسم، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، انجامید، بسیار تلخ و ناگوار بود و نشان داد تروریسم کور برخلاف هنجارهای انسانی برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی علیه بی‌گناهان فروگذار نیست؛ همان‌گونه که رژیم جنایتکار صهیونیستی، به عنوان سردامدار و سرچشمه تروریسم در منطقه و جهان، هزاران زن و مرد و کودک بی دفاع را در غزه به خاک و خون کشیده است. بی‌گمان، این غم مشترک و دردناک ملی، همدلی و یک‌پارچگی همگانی در ایران سربلند را افزایش خواهد داد.

او در ادامه نوشت: ضروری است منطقه و جهان نه تنها این اقدام ددمنشانه تروریستی  را محکوم نموده و برای مجازات آمران و مباشران آن به صورت یک‌پارچه همکاری نمایند، بلکه همزمان لازم است برای برخورد و ریشه کنی این بلای خانمانسوز جهانی، اقدام عملی برای توقف فوری تروریسم دولتی، آپارتاید و جنایات جنگی اسرائیل به ویژه در غزه را سامان داده و ملاحظات توجیه ناپذیر سیاسی در ادامه حمایت از رژیم تروریستی اسرائیل را کنار بگذارند. با آرزوی علو درجات برای شهدای گرانقدر این فاجعه غم انگیز و بهبودی کامل برای مجروحان، آرامش و صبر برای بازماندگان خواهانم.

بنابر اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور و طبق آمار پزشکی قانونی تاکنون، ۸۴ نفر در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان، به شهادت رسیده‌اند و ۲۸۴ نفر هم مجروح شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی