نماینده کنگره: بایدن قانون اساسی را نقض کرده است

کدخبر: ۶۲۱۶۹۶
اقتصادنیوز: نماینده‌ کنگره گفت: طبق بند یک قانون اساسی آمریکا جو بایدن می‌بایستی قبل از انجام این حملات از کنگره مجوز می‌گرفته است
نماینده کنگره: بایدن قانون اساسی را نقض کرده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، گروهی از اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کنگره آمریکا با آنچه حملات ائتلاف آمریکا علیه یمن خوانده شده مخالفت کرده و آن را نقض قانون اساسی توصیف کرده‌اند. 

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا در ایکس نوشت: «رئیس‌جمهور با انجام حملات هوایی در یمن بدون مجوز کنگره بند یک قانون اساسی را نقض کرده است. مردم آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان خسته شده‌اند.»

خبر مرتبط
کنگره آمریکا نسبت به حملات صورت گرفته علیه یمن ابراز نگرانی کرد

اقتصادنیوز: نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا : بایدن قبل از درگیر کردن ایالات متحده در یک درگیری دیگر در خاورمیانه، باید به دنبال تایید کنگره باشد.

رو کانا، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا نیز در بیانیه‌ای تصریح کرد که طبق بند یک قانون اساسی آمریکا جو بایدن می‌بایستی قبل از انجام این حملات از کنگره مجوز می‌گرفته است. 

خبر مرتبط
دور زدن کنگره برای بایدن گران تمام شد

اقتصادنیوز : در پی اقدام دولت بایدن و دور زدن کنگره در فروش تسلیحات به اسرائیل که واکنش اعضای سنا و مجلس نمایندگان را در پی داشته، گروهی از سناتورهای دموکرات از دولت بایدن خواسته‌اند هرگونه فروش تسلیحات به تل‌آویو را به کنگره اطلاع دهد.

باربارا لی، دیگر نماینده دموکرات در کنگره آمریکا نیز ضمن ابراز مخالفت با این حملات، خواستار برقراری آتش‌بس فوری و جلوگیری از «تنش‌آفرینی مرگبار، پرهزینه و فاجعه‌انگیز در منطقه» شده است. 

مارک پاکون، عضو دموکرات مجلس نمایندگان نیز گفت: «ایالات متحده نمی‌تواند بدون مجوز کنگره وارد یک درگیری یک دهه‌ای دیگر شود.»

عده‌ای از نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره از جمله «مایک لی»، «توماس ماسی»، «مات گائتز»، «تیلور گرین» و «پائولینا لونا» در بیانیه‌های جداگانه از حملات آمریکا به یمن بدون مشورت با کنگره انتقاد کردند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی