نخست وزیر لبنان تاکید کرد: آتش بس هم در جنوب لبنان و هم در غزه

کدخبر: ۶۲۱۷۱۱
اقتصادنیوز: مشاور ارشد کاخ سفیدتاکید کرد ما نیاز زیادی به یک راهکار دیپلماتیک داریم که به مردم لبنان اجازه بدهد به خانه های خود در جنوب این کشور بازگردند و مردم اسرائیل نیز بتوانند به منازلشان در شمال بازگردند.
نخست وزیر لبنان تاکید کرد: آتش بس هم در جنوب لبنان و هم در غزه

به گزارش اقتصادنیو به نقل از ایسنا، نجیب میقاتی، نخست وزیر موقت لبنان گفت: من به هیات آمریکا گفتم صحبت درباره آتش بس فقط در لبنان یک امر غیرمنطقی است و ما می‌خواهیم همزمان با آتش بس در جنوب لبنان، در غزه نیز آتش بس برقرار شود. ما نمی‌توانیم درباره توافق حرف بزنیم در حالی که برادرانمان در غزه در معرض کشتار جمعی هستند.

وی تاکید کرد: ما از طرح آفریقای جنوبی برای شکایت علیه اسرائیل در مقابل دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل نسل کشی مردم غزه حمایت می‌کنیم و خواهان صدور یک حکم عادلانه هستیم.

خبر مرتبط
حمله اسرائیل به یک مرکز درمانی در لبنان/ چند نفر کشته و زخمی شدند؟

اقتصاد نیوز :منابع خبری اعلام کردند، در حمله امروز اسرائیل به یک مرکز درمانی در جنوب لبنان 2 نفر شهید و 2 نفر زخمی شدند .

به نقل از شبکه خبری الجزیره، آموس هوکشتاین، مشاور ارشد کاخ سفید که به همراه هیاتی به لبنان سفر کرده است در دیدار با مقامات این کشور گفت: ما نیاز زیادی به یک راهکار دیپلماتیک داریم که به مردم لبنان اجازه بدهد به مناطق خود در جنوب این کشور بازگردند و مردم اسرائیل نیز بتوانند به منازلشان در شمال بازگردند.

خبر مرتبط
حمله مرگبار اسرائیل به جنوب لبنان/ 2 امدادگر شهید شدند

اقتصادنیوز: بر اثر حمله ارتش اسرائیل به یک مرکز امدادی در جنوب لبنان دو امدادگر به شهادت رسیدند.

به گفته منابع هوکشتاین پیامی را از سوی رژیم صهیونیستی به لبنان منتقل کرد مبنی بر اینکه این رژیم جنگ در شمال را آغاز نکرده است.

این رژیم در پیام خود مدعی شد، حزب‌الله لبنان جنگ را آغاز کرد و دولت لبنان باید به راه حلی با حزب‌الله دست یابد.

هوکشتاین پیشنهاد داد که دو طرف به یک راهکار موقت یا مرحله‌ای برای پایان دادن به درگیری‌ها در جنوب لبنان برسند.

هوکشتاین تاکید کرد: باید به راه حلی برسیم تا جلوی گسترش جنگ و ویرانی بزرگ در لبنان را بگیریم. نباید حل مشکل جنوب لبنان را به وضعیت غزه ربط داد.

اما مقامات لبنانی تاکید کردند راهکار موقت فایده‌ای ندارد و باید به دنبال یک راه حل پایدار بود و این راه حل تنها از طریق اجرای تمام توافق‌نامه‌ها و قوانین بین‌المللی توسط رژیم صهیونیستی ممکن است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی