گانتس شمشیر را از رو بست/ حضور عضو کابینه جنگ در تظاهرات ضد نتانیاهو

کدخبر: ۶۲۲۱۰۱
اقتصادنیوز : عضو کابینه جنگ اسرائیل که اخیرا با سرپوش گذاشتن بر اختلافات سیاسی میان مقامات تل‌آویو گفته بود در این کابینه خواهد ماند، در تظاهرات علیه نخست‌وزیر این رژیم مشارکت کرد.
 گانتس شمشیر را از رو بست/ حضور عضو کابینه جنگ در تظاهرات ضد نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی تصویری از خود را حین شرکت در تظاهرات در تل‌آویو منتشر کرد که توسط خانواده‌های اسرای صهیونیست در نوار غزه سازماندهی شد و هزاران نفر در آن مشارکت کردند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، شهرک‌نشینان و خانواده‌های اسرای صهیونیست شنبه‌شب علیه کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اشغالگر در خیابان «ایالون» تل‌آویو تظاهرات برگزار کرده و خواستار استعفای نتانیاهو شدند.

خبر مرتبط
وضعیت قرمز در کابینه جنگ/ جدال بین نتانیاهو و گالانت اوج گرفت

اقتصادنیوز : روزنامه عبری معاریو روز شنبه گزارش داد که تنش در دولت اشغالگر بین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل به اوج خود رسیده‌است.

با سر دادن شعارهایی، خواستار امضای فوری توافق تبادل اسرا و بازگرداندن اسرای صهیونیست از غزه شدند.

معترضان همچنین از بنیامین نتانیاهو خواستند تا هر چه زودتر جنگ را متوقف و برای تبادل اسرا اقدام کند.

گانتش درحالی در در تظاهرات مشارکت کرده که خانواده‌های اسرای صهیونیست و حامیان آنها کابینه نتانیاهو را برای توقف جنگ تحت فشار قرار داده و علاوه بر آن اختلافات شدیدی میان اعضای کابینه جنگ شکل گرفته و درخواست‌ها برای کناره گیری نتانیاهو از سمتش بالا گرفته است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام مقاومت مغایرت دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی