عکس العمل حماس به گروگانگیری در کرانه باختری

کدخبر: ۶۲۲۱۸۴
اقتصادنیوز : جنبش ‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین تاکید کردند که بازداشت خواهران شهید العاروری در راستای انتقام از آن شهید و ملت فلسطین است.
 عکس العمل حماس به گروگانگیری در کرانه باختری

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  ، حسام بدران، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی گفت: رژیم اشغالگر با بازداشت خواهران شهید صالح العاروری در رام الله تلاش می‌کند که از آن شهید انتقام بگیرد.

وی تاکید کرد که اقدامات تروریستی علیه خانواده‌های فرماندهان مقاومت و شهدا و بازداشت زنان وکودکان از عزم مقاومت نمی‌کاهد.

خبر مرتبط
هراس اسرائیل از خانواده شهید العاروری / 2 خواهر فرمانده حماس بازداشت شدند

اقتصادنیوز : رسانه‌های خبری از حمله گسترده عناصر اسرائیل به بخش‌های مختلف کرانه باختری طی ساعت‌های بامداد امروز یکشنبه خبر دادند.

مقام حماس خاطرنشان کرد: گسترش بازداشت‌ها در کرانه‌باختری و قدس اشغالی همزمان با تجاوزهای صهیونیستی علیه ملت ما در غزه تلاشی شکست خورده در راستای انتقام از مردم مقاوم فلسطین است.

وی گفت: ملت ما به محافظت خود را مسجدالاقصی ادامه می‌دهد و از ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم که از ملت فلسطین در مقابله با ماشین جنگ و ویرانی رژیم صهیونیستی حمایت کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این باره تاکید کرد که بازداشت خواهران شهید العاروری ثابت می‌کند که تمام اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای جنگ با مردم فلسطین است.

صهیونیست ها صبح امروز پس از یورش به شهر «البیره» و روستای «العاروره» در شمال غربی رام الله دو خواهر شهید العاروری به نام های دلال و فاطمه را بازداشت کردند.

شهید العاروری از موسسان اولین گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس بود.

وی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده جنبش حماس برای انجام مذاکرات درباره تبادل اسرای فلسطینی با رژیم اسرائیل در سال ۲۰۱۱ با میانجی گری مصر بود که در جریان آن «گلعاد شالیت» نظامی اسیر صهیونیست در مقابل آزادی ۱۰۲۷ فلسطینی زندانی در زندان های اشغالگران صهیونیست آزاد شد.

جنبش حماس نهم اکتبر ۲۰۱۷ اعلام کرد صالح العاروری را به عنوان نایب رئیس دفتر سیاسی این جنبش انتخاب کرده است.

این مبارز فلسطینی دوازدهم دی‌ماه و در جریان حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت به شهادت رسید.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی