استولتنبرگ:

پیشروی روسیه جدی است و نباید این کشور را دست‌کم بگیریم

کدخبر: ۶۲۲۷۴۱
اقتصادنیوز : دبیرکل ناتو در اجلاس داووس اذعان کرد که روسیه در بسیاری از قسمت‌های خاک اوکراین پیشروی می‌کند و نباید این کشور را دست‌کم گرفت، درحالیکه ضدحمله کی‌یف نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته است.
پیشروی روسیه جدی است و نباید این کشور را دست‌کم بگیریم

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در جریان میزگردی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس وضعیت میدان نبرد را «بسیار دشوار» توصیف کرد.

طبق گزارش راشا تودی، دبیرکل ناتو خطاب به رئیس مجمع جهانی اقتصاد گفت: روس‌ها هم‌اکنون در بسیاری از جهات پیشروی می‌کنند و البته ضدحمله‌ای که اوکراین در تابستان شروع کرد، نتیجه‌ مورد انتظار را به همراه نداشته است. پیشروی روسیه جدی است و ما هرگز نباید این کشور را دست کم بگیریم.

البته او در ادامه ابراز خوشبینی کرد زیرا کی‌یف به‌رغم باور کارشناسان غربی در سال ۲۰۲۲، «به کنترل روسیه درنیامد».

خبر مرتبط
هزینه ادامه جنگ در اوکراین برای روسیه/ پاشنه آشیل پوتین

اقتصادنیوز: در شرایطی که روسیه تلاش دارد تا با تداوم حملات موشکی اش به اوکراین، دست بالا را داشته باشد، اما گزاره های متعددی چون وضعیت بحرانی اقتصاد مسکو موجب شده تا بسیاری از ناظران از شرایط پیچیده کرملین بگویند.

دبیرکل ناتو این موضوع را «پیروزی بزرگ» برای اوکراین خواند و ادعا کرد: روسیه جنگ را باخته است زیرا می‌خواست اوکراین را کنترل کند اما اوکراینی‌ها اکنون می‌خواهند بخشی از غرب، اتحادیه اروپا و ناتو باشند. آنها به ما از قبل نزدیک‌ترند.

ینس استولتنبرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر استراتژی ناتو برای آینده، مجددا این اظهارات را تکرار کرد که غرب باید نیازهای مربوطه برای اوکراین را تامین کند.

وی در پایان افزود: در مرحله‌ای روسیه متوجه خواهد شد که بهای بسیار سنگینی می‌پردازد و آن وقت می‌نشیند و با نوعی صلح عادلانه موافقت می‌کند اما ما باید در کنار اوکراین بایستیم. راه رسیدن به این صلح عادلانه این است که تسلیحات بیشتری به اوکراین بفرستیم. حمایت از اوکراین کار خیریه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری بر روی امنیت خودمان است.

پیش از این، دبیرکل ناتو به همراه «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین و «اورزولا فون‌ درلاین» رئیس کمیسیون اروپا و هم‌چنین رهبران سیاسی دیگر و سایر مقامات درباره نقش بخش‌های خصوصی و عمومی جهانی در بازسازی بلندمدت اوکراین گفت‌وگو و رایزنی کردند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی