درخواست برای انتقال مخفیانه وزیر دفاع آمریکا غوغا به پا کرد+ فیلم

کدخبر: ۶۲۲۸۶۶
اقتصادنیوز : بر اساس صوت جدید منتشر شده، در تماس برای انتقال وزیر دفاع آمریکا لوید آستین به بیمارستان، درخواست شده بود آمبولانس بدون روشن کردن چراغ گردان و آژیر در محل سکونت وی حضور پیدا کند.
 درخواست برای انتقال مخفیانه وزیر دفاع آمریکا غوغا به پا کرد+ فیلم

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، جنجال پنهانکاری بیماری و بستری شدن وزیر دفاع آمریکا لوید آستین که تا درخواست برای برکناری او پیش رفت هنوز ادامه دارد و خبرگزاری رویترز بر اساس صوتی که به دست آورده خبر داد که در تماس برای انتقال او به بیمارستان در روز سال نو با ۹۱۱ (شماره تماس اضطراری در آمریکا)، درخواست شده بود آمبولانس بی‌سروصدا در محل سکونتش حضور پیدا کند. 

دستیار آستین که نامش از این صوت حذف شده در تماس مذکور می‌گوید «آیا امکان دارد آمبولانس با چراغ و آژیر روشن حضور نیابد؟ سعی داریم کمی نامحسوس باشیم». 

انتقال آستین به مرکز پزشکی نظامی والتر رید و بستری شدنش روزها از همه از جمله از رئیسش جو بایدن و حتی معاون خودش کاتلین هیکس مخفی ماند. 

خبر مرتبط
بایدن وزیرش را سرزنش کرد/ اولین واکنش بایدن به بیماری لوید آستین

​ اقتصادنیوز : پس از آنکه پنتاگون با تاخیر سه روزه به کاخ سفید اعلام کرد که ژنرال آستین در بخش مراقبت‌های ویژه است، بایدن گفت که به وزیر دفاع دولتش اعتماد کامل دارد.

او دو هفته به دلیل عوارض ناشی از جراحی پروستات در تاریخ ۲۲ دسامبر (اول دی) که آن هم مخفی نگه داشته شده بود، در بیمارستان ماند و دوشنبه به خانه‌اش در ویرجینیا بازگشت.

پنهانکاری آستین یک غوغای سیاسی برانگیخت و جمهوری خواهان اولین وزیر دفاع سیاه‌پوست آمریکا را متهم کردند که وظیفه خود را زیر پا گذاشته است.

برخی از جمهوری‌خواهان برجسته مثل دونالد ترامپ حتی خواستار برکناری آستین شدند؛ درخواستی که رئیس‌جمهور آمریکا از آن حمایت نکرد و گفت به وزیر دفاعش اعتماد دارد. 

به  نوشته رویترز، هنوز مشخص نیست چرا آستین ۷۰ ساله تصمیم گرفت به مقامات ارشد دولت آمریکا درباره سرطان و عوارض پس از جراحی حتی زمانی که به بستری شدن نیاز پیدا کرد، اطلاع ندهد. دفتر بازرس کل پنتاگون گفت این ماه بررسی وضعیت بستری شدن آستین در بیمارستان را آغاز خواهد کرد. 

پایان پیام/م

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی