پیام مهم سید حسن نصرالله در تهران

کدخبر: ۶۲۳۵۰۲
اقتصادنیوز : حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان پیامی به دوازدهمین همایش بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» که در تهران برگزار شد، ارسال کرد.
 پیام مهم سید حسن نصرالله در تهران

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در پیام سید حسن نصرالله خطاب به دوازدهمین همایش بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» که توسط عبدالله صفی الدین نماینده حزب‌الله در تهران قرائت شد، آمده است: «عنوان کنفرانس شما با شعار «غزه، نماد مقاومت» و زمان‌بندی آن در یک مرحله تاریخی حساسی که مقاومت فلسطین درگیر رویارویی بزرگ با جنگ نابودی صهیونیست‌ها است نشان‌دهنده احساس مسؤولیت دست اندرکاران در مدیریت کنفرانس و دعوت مبارک آنها به ایستادگی در کنار ملت فلسطین، آرمان و مقاومت آنها است که همه ما را مجاب می‌کند که مسؤولیت‌های سنگین و هوشیاری دائمی برای بسیج توانمندی‌های ملت در حمایت از مردم فلسطین و پشتیبانی از مقاومت دلیرانه آنها داشته باشیم که امروز به راستی با فداکاری‌ها و دلاوری‌ها و خون‌های مردانش و پایداری و استواری مردمش آینده‌ ملت را رقم می‌زنند و عزت آن را حفظ و قوت آن را تقویت می‌کنند.»

خبر مرتبط
هفته آینده؛ پاسخ سید حسن نصرالله به ترور فرمانده ارشد حزب الله توسط اسرائیل

اقتصادنیوز: طبق گزارش منابع خبری دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه هفته آینده سخنرانی خواهد کرد.

نصرالله افزود: آنچه اسرائیل تاکنون در غزه از نظر افسران و سربازان به دست گروه‌های مقاومت فلسطینی از دست داده است، چندین برابر آن چیزی است که در جنگ ۱۹۶۷ از دست داده است. ارتش اسرائیلی که بیش از ۶۹ هزار کیلومتر مربع را در جنگ شش روزه اشغال کرد امروز در بخشی از منطقه غزه شکست خورده است و نه می‌تواند به هدفی دست یابد و نه اعلام اشغال کرده و نه به پیروزی نزدیک می‌شود بلکه با عنوان حرکت به مرحله جدید عقب نشینی می‌کند. بنابراین طبیعی و صحیح است که شعار کنفرانس «غزه نماد مقاومت است.» غزه امروز نماد است زیرا در غزه مقاومتی شرافتمندانه، شجاعانه و سرافراز قرار دارد.

وی افزود: غزه نماد است زیرا با مقاومت خود بیانگر پایداری، سربلندی، شکوه، آرمان خواهی‌ها و امیدهای مردم تشنه سربلندی و پیروزی ماست و اگر غزه مقاومت نمی‌کرد، نماد نبود، نماد سربلندی».

وی ادامه می‌دهد: «مقاومت همان چیزی است که باعث عزت مردم و حاملان پرچمش می‌شود... مقاومت رمز غرور، رمز عزت و کلید پیروزی است.»... غزه از نظر جغرافیایی کوچک است اما در شکوه و قهرمانی عظیم است و امروز از نظر عزت، پایداری و غرور از کل جهان گسترده‌تر است.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: از زمان اشغال فلسطین، دشمن و اربابانش در دو مسیر حرکت کرده‌اند، مسیر اول مشروعیت بخشیدن به اشغالگری در سطح بین‌المللی و صیقل دادن چهره آن و نشان دادن آن به عنوان یک موجود متمدن و نمونه است. در مسیر اول با توجه به توانمندی‌ها و سلطه‌ای که دارند، موفقیت‌های چشمگیری را به ثبت رسانده‌اند. اما مسیر دوم، خلاصه آن تضعیف و خفه کردن مقاومت مردم فلسطین و انحلال آرمان آن بود که منجر به حذف آن از عرصه گردش جهانی با تکیه بر زور برای حذف نیروهای مقاومت و تکیه بر گزینه عادی سازی روابط می‌شد که خروج نظام‌های موثر و با نفوذ از صحنه رویارویی را تضمین می‌کرد.»

سید حسن نصرالله ادامه داد: گزینه عادی سازی پروژه‌ای برای به زانو درآوردن اراده ملت، پروژه‌ای برای هدر دادن هدف اصلی آن و پروژه‌ای برای درهم شکستن وحدت گزینه‌های آن بوده و هست تا جایی که مساله فلسطین که مساله ملت است، تقریباً به یک مساله انحصاری فلسطین یک یتیم بیگانه در میان مردم قوم و برادرانش، تبدیل شود. عادی سازی روابط با دشمن، آرمان فلسطین و حق مردم فلسطین در داشتن سرزمین خود را در دایره هدف بلکه در دایره خطر قریب الوقوع و در مسیری نزولی قرار می‌دهد که نسبت به هر خطری که عادی سازی روابط با دشمن از توطئه و خیانت به مردم فلسطین همراه دارد هشدار می‌دهد و منجر به دست کشیدن از حق، آرمان، مقاومت و آینده مردم فلسطین می‌شود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در این لحظه مهلک، طوفان الاقصی مقاومت آمد تا همه ورق‌ها را به هم بزند، همه محاسبات را تغییر دهد و تهدید را به یک فرصت وجودی پیشرفته و نقطه عطفی در مسیرهایی که دشمنان در پیش گرفته بودند تبدیل کند. طوفان عمیقاً در درون صهیونیست‌ها شکستی را حفر کرده که قابل پاک شدن نیست. اسطوره تکان خورده و مساله‌ای که برای خفه کردن آن مدت‌ها تلاش کردند، به بالای تمام دیوارهای جهان بازگشته است، تا جهان را دوباره بیدار کند، شتاب و حضور پرطنین خود را احیا کند و خود را به عنوان یک موضوع جهانی در حال گسترش در جهان نشان دهد و اینکه در تمام جغرافیای جهان و دالان‌های آن حاضر است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: «طوفان الاقصی ضربه سختی به تمام تلاش‌ها برای محو مساله فلسطین وارد کرد، مساله‌ای که بسیاری از غرب و بسیاری از شرق، بسیاری از دوردست‌ها و بسیاری از نزدیکان علیه آن توطئه می‌کنند و اگر مقاومت، تفنگ و فداکاری‌هایش نبود این مساله باقی نمی‌ماند زیرا هیچ‌کس در این دنیای ظالم متوحش جز با توان مقاومتی قدرت حضور ندارد. حق اگر با سلاح ایمان و اراده مقاومت و ایستادگی مجهز شود، هر چقدر هم که دشمن ظالم و قدرتمند باشد، شکست ناپذیر خواهد بود.»

دبیرکل «حزب‌الله» توضیح داد: دشمن اسرائیلی که امروز بر کشتارها و جنایت‌ها، کشتار ده‌ها هزار کودک و زن، جنگ همه‌جانبه‌ نابودی علیه انسان‌ها و جنایت‌ها پافشاری می‌کند بزرگترین جنایات را در تاریخ معاصر انجام می‌دهد آن همه این کارها را انجام می‌دهد تا با قتل عام، شکست‌ها را بپوشاند و با تصاویر قتل عام و ویرانی، تصویر تحقیرآمیز «اسرائیل» در ۷ اکتبر را از بین ببرد و انتقام بی‌ثبات کردن پروژه خود را که آن و اربابانش در طول بیش از ۵۰ سال از هیچ تلاشی برای به ثمر رساندن آن مضایقه نکرده‌اند، بگیرند.

وی تاکید کرد: اسرائیل فلسطین را نه با دیپلماسی، بلکه با سلاح و زور و در سال ۱۹۸۲ بیروت را نه با دیپلماسی، بلکه با سلاح و زور اشغال کرد و امروز ملت را با دیپلماسی تهدید نمی‌کند، بلکه با سلاح تهدید می‌کند. اسرائیل در سال ۱۹۸۲ از لبنان با دیپلماسی شکست نخورد، بلکه با مقاومت شکست خورد. انتخابی جز مقاومت نیست. ما چیزی جز مقاومت نداریم. روی چیزی جز مقاومت نمی‌توانیم حساب باز کنیم.

نصرالله افزود: رویارویی با دشمن، رویارویی یک یا دو روزه نیست، بلکه یک رویارویی مستمر، ادامه دار و روی هم انباشته است و ما باید در این رویارویی حضور داشته باشیم و تجمع ناوگان کشورهای استکباری در حمایت از اسرائیل تنها موید ضعف و بی‌ثباتی آن است که باید اراده ما را برای پایبندی به گزینه مقاومت محکم کند. اگر امروز شرایط برای آزادی فلسطین فراهم نیست پس باید خود را برای فردا و پس فردا آماده کنیم. نهادها و حساب کردن روی به اصطلاح جامعه بین‌المللی همانطور که شما شاهد بودید و ما بارها شاهد بوده‌ایم، حساب کردنی شکست خورده و ناامید کننده است که جز دلشکستگی، از دست دادن، ناامیدی و تلخی چیزی حاصل نشده است... این نهادهای بین‌المللی به دلیل وابستگی به اراده دولت آمریکا منتفی هستند و آخرین مسخره بازی و همدستی این نهادها تصمیمی بود که یمن را به دلیل هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی در دفاع از غزه محکوم کرد و آمریکایی-انگلیسی‌ها را مشروعیت بخشید. این نهادها با هدف قرار دادن برادران «انصارالله» تمام گستاخی و کینه توزی در حق دو میلیون شهروند فلسطینی که در اثر کشتارها و حملات اسرائیل، به شهادت رسیده یا مجروح و بازداشت، گرسنه، تشنه و آواره شده‌اند، نادیده گرفتند.

وی در پایان گفت: از همایش پربرکت شما، از برادران جمهوری اسلامی ایران، رهبری و مردم به خاطر مواضع پیشگامانه و حمایتی و مواضع اصیل و حکیمانه رهبر ایران، آیت الله سید علی خامنه‌ای تشکر می‌کنم. عهد مقاومت اسلامی در لبنان این است که تا پیروزی غزه در موضع حمایت از غزه باقی بمانیم و عهد ما به امام خمینی بزرگ(ره) این است که طبق وصیت‌های ایشان خط مشی ایشان را حفظ کرده و به راهی که نتیجه آن جز پیروزی و سربلندی و عزت نخواهد بود،‌ ادامه دهیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی