نماینده خبرگان:

دشمن با برهنگی و اباحه‌گری به دنبال براندازی نظام اسلامی و تعطیلی دین در جامعه است

کدخبر: ۶۲۵۹۳۴
اقتصادنیوز: نماینده گیلان در مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه دشمن با توهین به پیامبر اکرم (ص) و قرآن در هلند و سوئد به دنبال قداست‌زدایی در جامعه است، افزود: دنیا از استقلال جمهوری اسلامی الگو می‌گیرد.
دشمن با برهنگی و اباحه‌گری به دنبال براندازی نظام اسلامی و تعطیلی دین در جامعه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نماینده گیلان در مجلس خبرگان، با اشاره به اینکه هر کس که خود را ایرانی می‌داند باید پای صندوق رای برود تا بتواند تاریخ چند هزار ساله ایران اسلامی را حفظ کند، اضافه کرد: هویت ایرانی و هویت اسلامی و انقلابی بودن ما اقتضا می‌کند که پای صندوق‌های رای برویم.

آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه گذشته، ۱۲ بهمن ماه در مراسم «جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران» که در مسجد جامع سیاهکل برگزار شد، به دو برخورد نسبت به دین در جهان اشاره کرد و با بیان اینکه، نوع اول مربوط به محو دین توسط اتحاد جماهیر شوروی بود و در آن کسی اجازه نداشت از خداوند صحبت کند، اظهار کرد: در زمان انقلاب اسلامی و با پیش‌بینی امام خمینی(ره)، شوروی به زباله‌دان تاریخ سپرده شد.

خبر مرتبط
انتقاد تند یک امام جمعه از حک تصاویر زنان جوان بر سنگ قبر‌ها / دور از شان مسلمانان است

اقتصادنیوز: ابوالحسن فاطمی، امام جمعه شهر کرد گفت: با کمال تاسف رسم شده که تصاویر زنان جوان را روی اعلامیه و سنگ قبر‌ها حک می‌کنند که این عمل دور از شان مسلمانان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برخورد دوم از نوع برخورد محدود بود و می‌گفتند اگر کسی می‌خواهد دین داشته باشد باید در کلیسا باقی بماند.

وی اضافه کرد: در تعاملات سیاسی جهان، زمانی تقابل بین بلوک شرق و غرب بود ولی امروزه بلوک شرق به زباله‌دان تاریخ سپرده شده است؛ ۷۰ سال حاکمیت بی‌خدایی و کمونیستی، بلوک شرق را به انقراض کشاند، چون کار آنان مقابله با فطرت بشری بود، در حالیکه دین در فطرت بشر سامان گرفته است.

آیت‌الله رمضانی خاطرنشان کرد: امروزه دیگر تقابل میان بلوک شرق و غرب و سهم‌خواهی قدرت‌های سابق وجود ندارد، بلکه تقابل بین اسلام و استکبار مشهود است.

وی با بیان اینکه آزادی و ولنگاری در غرب باعث شد جامعه اباحه‌گر شود، تصریح کرد: پوشش مردان و زنان در فیلم‌های ساخته شده صد سال قبل در غرب کامل بود اما لیبرالیسم، آزادی برهنگی را به ارمغان آورد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر در فرهنگ غربی تعطیل است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حقوق مستشاران آمریکایی در سال ۱۳۵۵، ۱۷ میلیارد تومان بود، در صورتی که کل حقوق ارتش ۱۴ میلیارد تومان بود، اضافه کرد: سفیر آمریکا به شاه مخلوع دستور می‌داد که چه کاری را باید انجام دهد و چه کاری را انجام ندهد.

وی با بیان اینکه نظام ما دینی و ارزشی است، خاطرنشان کرد: در گذشته ما با نظام کمونیستی و سکولار رو به رو بودیم ولی امام خمینی(ره)، دین را به عرصه اجتماع آورد.

آیت‌الله رمضانی تاکید کرد: حقوق و بیت‌المال باید برای مردم هزینه شود و مسئولان باید ارزش‌های انسانی و دینی را حفظ کنند.

وی نرخ بی‌سوادی قبل از انقلاب اسلامی را بسیار بالا دانست و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تاسیس نهضت سوادآموزی از سوی امام راحل(ره) میزان سواد در کشور افزایش پیدا کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه نهادینه شدن تفکر عاشورایی در جامعه توسط انقلاب اسلامی صورت پذیرفت، اظهار کرد: اگر زیارت عاشورا معنای واقعی خود را پیدا کند، در جامعه اثرگذار است.

وی ابراز کرد: امام خمینی(ره) معتقد بود که احکام دینی باید در جامعه حاکم باشد و لبیک جمعی برای ورود دین به عرصه اجتماع را ایشان گفت.

خبر مرتبط
توصیه امام جمعه شیراز به دولت و خانواده‌ها درباره ازدواج جوانان

اقتصادنیوز: امام جمعه شیراز، ازدواج را از سنت های پیامبر اسلام (ص) دانست و گفت: هم دولت و هم خانواده ها وظیفه دارند که زمینه و شرایط را برای ازدواج جوانان فراهم کنند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه دشمن امروز فقط به براندازی نظام فکر می‌کند، تصریح کرد: دشمن با برهنگی و اباحه‌گری به دنبال براندازی نظام اسلامی و تعطیلی دین در جامعه است ولی زنان و مردان غیرتمند ایرانی اجازه نمی‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با توهین به پیامبر اکرم(ص) و قرآن در هلند و سوئد به دنبال قداست‌زدایی در جامعه است، افزود: دنیا از استقلال جمهوری اسلامی الگو می‌گیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر کس که خود را ایرانی می‌داند باید به پای صندوق رای برود تا بتواند تاریخ چند هزار ساله ایران اسلامی را حفظ کند، اضافه کرد: هویت ایرانی و هویت اسلامی و انقلابی بودن ما اقتضا می‌کند که پای صندوق‌های رای برویم؛ باید بتوانیم خواسته‌ها و آمال‌ خون‌های پاکی که برای حدوث انقلاب و وقایع بعد ریخته شده و هنوز هم پاک‌ترین‌ها را هدیه می‌کنیم، برآورده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات می‌تواند ضامن بقا و تقویت انقلاب در عرصه بین‌الملل باشد.

وی با تاکید بر اینکه ایران بیش از ۷۰۰۰ سال قدمت دارد و دوران‌های مختلفی را گذرانده است، اظهار کرد: در قرون گذشته نقشه جغرافیایی ایران به لحاظ وسعت، بسیار بزرگ بود اما به واسطه سوء تدبیر، بی‌لیاقتی و شایسته نبودن برخی از حاکمان، وسعت جغرافیای ما در مقاطع مختلف، کاهش پیدا کرد.

آیت الله رمضانی در پایان با بیان اینکه کسانی که می‌خواهند مسئول شوند باید اسلام را به معنای کمک کننده به مستضعفان، پذیرفته باشند، خاطرنشان کرد: در دهه فجر باید از خدمات انقلاب اسلامی روایتگری شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی