اعتراف یک تحلیلگر اسرائیلی درباره سید حسن نصرالله

کدخبر: ۶۲۶۶۶۸
اقتصادنیوز : دبیرکل حزب الله لبنان در نگاه اسرائیلی ها ، با شهامت و قدرتمندترین رهبر در جهان عرب و خاورمیانه است.
 اعتراف یک تحلیلگر اسرائیلی درباره سید حسن نصرالله

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان همچنان محافل رسانه ای، امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی را به خود مشغول کرده است.

 

«یهودا گلکمان» تحلیلگر صهیونیست از سید مقاومت به عنوان باجرات‌ترین رهبر جهان عرب نام برده که از به چالش کشیدن رژیم صهیونیستی چه از نظر رسانه ای و چه نظامی، ابایی ندارد.

خبر مرتبط
ادعای پوچ گالانت علیه حزب الله

اقتصادنیوز : یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل ادعا کرد که اسرائیل تبادل آتش در شمال علیه حزب الله را متوقف نخواهد کرد، حتی اگر جنگ در نوار غزه متوقف شود.

وی گفت: نصرالله فردی کارآزموده است که بیش از هر دشمن دیگری، اسرائیل را می‌شناسد.

این تحلیلگر به نقل از محافل امنیتی افزود که حزب الله پنج درصد از توان خود را به کار نبسته و هنوز برگه هایی در اختیار دارد که به آن روی آورد.

این منابع امنیتی اضافه کردند که از زمانی که سید حسن نصرالله پس از ترور «عباس موسوی» رهبری حزب الله را بر عهده گرفته، تمام تمرکزش روی جنگ با ارتش اسرائیل است.

یهودا گلکمان ادامه داد: نصرالله به خوبی تحولات سیاسی جاری در اسرائیل را می‌داند و از این رو گهگاه ما را غافلگیر می‌کند. او حتی زندگی نامه رهبران گذشته و کنونی ما را می‌داند. بر خلاف دیگر رهبران جهان عرب، نصرالله معروف به جرات و جسارتش است و اصالت دارد و از رویارویی ترسی ندارد.

وی گفت: نصرالله بلاغت قوی دارد و شهرت او به سبب سخنرانی‌هایش است. او کاریزمای بالایی دارد و افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از سوی دیگر، «یسرائیل زیف» فرمانده دایره عملیات سابق ارتش اشغالگر به کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت: درباره نصرالله باید با احتیاط عمل کرد، زیرا او نه تنها قوی ترین رهبر در لبنان بلکه در کل خاورمیانه است.

وی افزود که برخلاف دیدگاه رایج در رژیم صهیونیستی، این رژیم اطلاعات موثق و درستی از سید حسن نصرالله ندارد. او مردی است که در حلقه امنیتی محدود قرار دارد که رخنه به آن اگر محال نباشد، بسیار دشوار است.

«دنی روین اشتاین» یکی دیگر از تحلیلگران صهیونیست نیز گفت که سید حسن نصرالله شخصیت بزرگی است و در دیدگاه فلسطینیان و جهان عرب از «جمال عبدالناصر» در زمان خودش بالاتر است.

وی ادامه داد: عبدالناصر در جنگ ژوئن، شش روز دوام آورد، اما حسن نصرالله، اسرائیلی ها را در جنگ سال ۲۰۰۶ بیش از چهار هفته در پناهگاه نگه داشت.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی