نگرانی مسکو درباره امنیت سفارتخانه‌های روسیه در زمان برگزاری انتخابات

کدخبر: ۶۲۷۰۷۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به میزبانی سفارتخانه‌های این کشور در مناطق مختلف جهان از صندوق‌های اخذ رأی انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: وضعیت امنیتی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های روسیه به طور قابل توجهی بدتر شده است.
 نگرانی مسکو درباره امنیت سفارتخانه‌های روسیه در زمان برگزاری انتخابات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ماریا زاخارووا در حالی روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ این سخنان را در نشستی خبری بیان کرد که انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور قرار است ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه امسال برگزار شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت:‌ یکی از موضوعات کلیدی در انتخابات آتی، تضمین امنیت شعب اخذ رأی است که در خارج از روسیه در محل نمایندگی‌های این کشور ایجاد شده‌اند.
وی با اشاره به تعهدات کشورهای میزبان برای حفاظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک بر اساس مفاد کنوانسیون وین، توجه کشورهای غربی را به رعایت این اصل فراخواند و یادآور شد: بدیهی است که در جریان رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری روسیه، احتمال تحریکات چندین برابر افزایش می یابد.
این اظهارات در حالی بیان شد که کارداران سفارتخانه‌های کشورهای استونی، لتونی و لیتوانی در مسکو روز سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ به دلیل آنچه عدم پاسخ مناسب به درخواست‌های مکرر در موضوع امنیت سفارتخانه‌های این کشور در زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه اعلام شد، به وزارت خارجه این کشور احضار شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی