هشدار روسیه به فرانسه/ ماکرون خیال‌پردازی نکند

کدخبر: ۶۲۷۲۲۵
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: رئیس‌جمهور فرانسه نباید درباره تهدید روسیه به جنگ علیه غرب «خیال‌پردازی» کند.
هشدار روسیه به فرانسه/ ماکرون خیال‌پردازی نکند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه قرار است در برابر چه کسی و با استفاده از تسلیحات اتمی از اعضای اتحادیه اروپا محافظت کند. ما یک بار دیگر در مورد خیال‌پردازی‌های بی‌اساس در مورد تهدید از سوی روسیه برای اتحادیه اروپا و ناتو صحبت می‌کنیم که فقط در تخیلات بیمارگونه سیاستمداران غربی وجود دارد.

 به گزارش خبرگزاری آناتولی، زاخارووا با بیان اینکه فرانسه به جای حمایت از لفاظی‌هایی که ناتو بیان می‌کند، باید خودش را از ماموریت‌های اتمی مشترک ناتو دور کند، افزود: دولت پاریس یک نقش ویژه دارد که آن را از دیگر کشورهایی که به دنبال تبدیل شدن به یک قدرت اتمی هستند، متمایز می‌کند.

خبر مرتبط
نقض تحریم‌های انگلیس علیه روسیه

اقتصادنیوز: نتیجه تحقیقات مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک می گوید: هند و چین که پس از تحریم‌های غرب به واردکننده اصلی نفت خام روسیه تبدیل شده‌اند، این محصول تحریم شده را پالایش و تبدیل به سوخت جت و گازوئیل می‌کنند و سپس دوباره آن را به کشورهای دیگر از جمله بریتانیا می‌فروشند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت که لفاظی ماکرون تنها منجر به افزایش بیشتر بی‌اعتمادی و انباشت پتانسیل درگیری در اروپا می‌شود و ادامه داد: اگر فرانسه به دنبال افزایش تنش در قاره اروپا از طریق سیاستگذاری‌های خود در قبال اوکراین است، با اطمینان به سمت اهداف خود حرکت می‌کند.

خبر مرتبط
نگرانی مسکو درباره امنیت سفارتخانه‌های روسیه در زمان برگزاری انتخابات

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به میزبانی سفارتخانه‌های این کشور در مناطق مختلف جهان از صندوق‌های اخذ رأی انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: وضعیت امنیتی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های روسیه به طور قابل توجهی بدتر شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی