انتقام مسکو از لندن/ ورود ۱۸ شهروند انگلیسی به روسیه؛ ممنوع

کدخبر: ۶۲۷۹۲۸
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اقدامات لندن، فهرستی ۱۸ نفره از نمایندگان نهادهای نظامی - سیاسی و جامعه علمی و دانشگاهی انگلیس که از این پس ورود آنها به روسیه ممنوع است را منتشر کرد.
انتقام مسکو از لندن/ ورود ۱۸ شهروند انگلیسی به روسیه؛ ممنوع

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه دوشنبه در بیانیه‌ای در این پیوند اعلام کرد: این اقدام در واکنش به رویارویی مستمر لندن که در آن تلاش می‌شود کشور ما را شیطانی جلوه دهد، روایات ضد روسی به طور فعال ساخته می‌شود تا از نفوذ مسکو در عرصه بین‌الملل بکاهد و همزمان سلاح‌های جنگی اوکراین در اختیار اوکراین قرار می‌گیرد، اتخاذ شد.

در این بیانیه آمده است: در این شرایط، تصمیم گرفته شد تا تعدادی از چهره های نهادهای نظامی-سیاسی و جامعه علمی و دانشگاهی انگلیس در فهرست "توقف" روسیه قرار گیرند.

در این بیانیه آمده است: انگلیس با رویکرد روس هراسی از مشارکت در روندهایی با هدف بی اعتبار کردن نظام قانون اساسی و روندهای سیاسی-اجتماعی روسیه تردیدی ندارد.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: سهم قابل توجهی از کسانی که در قدامات ضدروسی لندن مشارکت دارند در بزرگترین مؤسسات آموزشی انگلیس و غرب فعالیت می کنند.

مسکو تاکید دارد: راهبرد انگلیس در حمایت از اوکراین منجر به تشدید بیشتر تنش ها و تلفات جانی شده است.

در این بیانیه آمده است: انگلیسی‌ها با فشار بر حکومت ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای ادامه خونریزی، باید متوجه باشند که همراه با مقامات کی‌یف، مسئولیت جنایات علیه غیرنظامیان را بر عهده دارند.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه این بیانیه با انتشار فهرست اسامی شهروندان انگلیسی که از ورود به فدراسیون روسیه منع شده اند، اعلام کرد: کار بر روی گسترش "فهرست توقف" روسیه در پاسخ به اقدامات خصمانه انگلیس ادامه خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید