نتانیاهو آتش‌بس را به هم زد/ مخالفت با تکمیل مذاکرات

کدخبر: ۶۲۸۴۲۴
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل با اعزام نماینده برای حضور در مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا در قاهره مخالفت کرد.
نتانیاهو آتش‌بس را به هم زد/ مخالفت با تکمیل مذاکرات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دو منبع اسرائیلی اعلام کردند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اعزام هیئتی به قاهره برای تکمیل مذاکرات آزادسازی اسرا و آتش‌بس موافقت نکرده است؛ گفت‌وگوهایی که قرار بود فردا (پنجشنبه) برگزار شود.

خبر مرتبط
رئیس سیا برای رایزنی درباره توافق آتش بس غزه به مصر می‌رود

اقتصادنیوز:مقامات کاخ سفید از سفر رئیس سازمان سیا به مصر برای رایزنی درباره توافق آتش بس در غزه خبر دادند.

پایگاه خبری عبری «والا» گزارش داد از نظر نتانیاهو، تا زمانی که حماس درخواست‌های خود درباره تبادل اسرا را تغییر نداده، اعزام هیئت مذاکره‌کننده به قاهره فایده‌ای ندارد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که اشغالگران آماده‌اند تعداد روزهای آتش‌بس را در چارچوب توافق با حماس افزایش دهند، مشروط بر اینکه تعداد اسرای فلسطینی که حماس خواستار آزادی آنها است کاهش یابد. در عین حال مذاکرات برای رسیدن به آتش‌بس و توافق تبادل اسرا میان رژیم صهیونیستی و حماس در نوار غزه امروز ادامه داشت و منابع از سفر هیئتی از جنبش حماس به قاهره خبر دادند.

خبر مرتبط
واکنش حماس به ادعای اعلام آتش بس جدید در غزه+ جزییات

اقتصادنیوز: یکی از رهبران جنبش حماس گفت: آتش‌بسی در روز شنبه وجود نخواهد داشت گفت، این جنبش همچنان در حال بررسی معامله تبادل اسرا است.

منابع اعلام کردند در راستای این مذاکرات هیئتی از جنبش حماس به قاهره سفر می‌کند. مذاکرات قاهره در یک فضای مثبت برگزار شد و به گفته یک مسئول مصری عالی‌رتبه، این مذاکرات قرار بود ظرف سه روز آینده نیز ادامه داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید