درخواست ریشی سوناک از نتانیاهو/ قوانین بین‌المللی ر انقض نکنید

کدخبر: ۶۲۸۷۰۱
نخست وزیر انگلیس ضمن درخواست از نخست وزیر اسرائیل برای نقض نکردن قوانین بین‌المللی، درباره تاثیر ویرانگر عملیات نظامی اسرائیل در رفح در جنوب غزه ابراز نگرانی کرد.
درخواست ریشی سوناک از نتانیاهو/ قوانین بین‌المللی ر انقض نکنید
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس در تماس تلفنی با نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو درباره از دست رفتن جان غیرنظامیان در غزه عمیقا ابراز نگرانی کرد.به گزارش سی ان ان، سوناک در این تماس تلفنی همچنین درباره "تاثیر انسانی ویرانگر بالقوه" هرگونه عملیات نظامی اسرائیل در رفح در جنوب غزه نگرانی خود را ابراز کرده است. نخست وزیر انگلیس تاکید کرده که اولویت نخست باید مذاکره برای یک وقفه بشردوستانه باشد تا مجوز آزادی امن اسرای اسرائیلی و تسهیل ارسال کمکهای بیشتر به غزه و مقدمه‌ای برای یک آتش بس با دوام و بلند مدت باشد. سوناک همچنین از نتانیاهو خواسته تا گذرگانه کرم شالوم را باز کند تا کمکهای بین‌المللی از طریق بندر اشدود ارسال شود.وی همچنین از تل آویو خواسته تا از قوانین بین المللی و بشردوستانه پیروی و از جان غیرنظامیان و زیرساختهای مدنی بیمارستانها و پناهگاهها محافظت کند.
روز چهارشنبه وزیر خارجه انگلیس دیوید کامرون از اسرائیل خواسته بود تا از رسیدن کمکهای بشردوستانه به مردم غزه اطمینان حاصل کند و هشدار داد که که ممانعت از این مساله نقض قوانین بین‌المللی است.کامرون در نشست پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس اعیان انگلیس گفت: «از آنجا که آنها(اسرائیل) یک قدرت اشغالگر در غزه هستند باید اطمینان حاصل کنند که کمکها بشردوستانه مثل آب، غذا و پناهگاه برای مردم غزه در دسترس باشد»
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید