وزیران امور خارجه ایران و عربستان وضعیت انسانی غزه را بررسی کردند

کدخبر: ۶۲۸۸۱۸
اقتصادنیوز: وزری خارجه ایران و عربستان درخصوص تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله اتفاقات اخیر شهر رفح با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
وزیران امور خارجه ایران و عربستان وضعیت انسانی غزه را بررسی کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ رسانه‌های عربستان سعودی از گفت و گوی تلفنی «فیصل بن فرحان بن عبدالله » وزیر امور خارجه این کشور و «حسین امیرعبدالهیان» وزیر امور خارجه ایران خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در این تماس تلفنی روابط دوجانبه بین تهران و ریاض مورد بررسی قرار گرفت و تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله تحولات اخیر شهر رفح، وضعیت انسانی در نوار غزه و تلاش‌های انجام شده در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خبر مرتبط
نشست دبیران شورای امنیت ملی کشورهای منطقه درباره‌ افغانستان

اقتصادنیوز : نشست دبیران شوراهای امنیت ملی کشورهای منطقه درباره‌ افغانستان در بیشکک برگزار شد.

پیشتر نیز در ۱۱ بهمن امسال وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای عربستانی خود از وی برای سفر به تهران دعوت کرده بود.

در گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با بن فرحان، برخی موضوعات دوجانبه، زمینه‌های همکاری مشترک دو کشور و مباحث منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته بود.

دو طرف با ابراز نگرانی نسبت به استمرار جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین بر لزوم پایان جنایات رژیم اشغالگر، لغو محاصره انسانی و بازگشت آرامش به منطقه تاکید کرده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید