اظهارات ولایتی درباره نقش یمن در صحنه حمایت از فلسطین

کدخبر: ۶۲۸۸۲۰
اقتصادنیوز: ولایتی درباره نقش یمن در صحنه حمایت از فلسطین گفت: انصارلله یمن با وارد کردن ضربات سخت به دشمنان سبب شکست هیمنه پوشالی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنها در منطقه شده است.
اظهارات ولایتی درباره نقش یمن در صحنه حمایت از فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «علی‌اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب در مصاحبه‌ای با شبکه الجزیره به تحلیل تحولات اخیر در منطقه پرداخت.

مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب در این مصاحبه اظهار داشت که گروه‌های مقاومت اسلامی به صورت خودجوش در مناطق حساس جغرافیایی اعم از آبراه‌های مهمی چون باب المندب و دیگر نقاط مهم منطقه حضور دارند.

وی ادامه داد: حمایت گروه‌های مقاومت از یکدیگر روز به روز به‌صورت منسجم‌تر و به مرحله شکست‌ناپذیر رسیده است.

ولایتی تاکید کرد: تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی منجر به یکپارچگی مردم منطقه و دیگر آزادی‌خواهانه در کشورهای مختلف جهان با ملت فلسطین شده است.

خبر مرتبط
نصرالله: مرزهای زمینی لبنان ترسیم شده است و هر مذاکره‌ای باید بر اساس این باشد که از لبنان بیرون بروید

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب الله لبنان گفت: سلاح مقاومت برای حمایت از لبنان و مردم آن است. مرزهای زمینی لبنان ترسیم شده است و هر مذاکره‌ای باید بر اساس این باشد که از لبنان بیرون بروید.. فرهنگ مقاومت فرهنگ زندگی و کرامت است نه فرهنگ تسلیم، ذلت و خواری.

وزیر امور خارجه اسبق کشورمان در ادامه گفت: طوفان الاقصی در نوع خود در صحنه فلسطین بی‌نظیر است و با منازعات گذشته تفاوت‌های مهمی دارد، نوع و شدت ایستادگی مبارزان فلسطینی نیز در برابر صهیونیست‌ها پس از گذشت بیش از ۴ ماه نشان می‌دهد که اعتماد به نفس این مجاهدین به مراتب بیش از گذشته است.

ولایتی درباره نقش یمن در صحنه حمایت از فلسطین گفت: انصارلله یمن با وارد کردن ضربات سخت به دشمنان سبب شکست هیمنه پوشالی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنها در منطقه شده است. یمنی‌ها اکنون در مقابل شکل‌گیری ائتلاف‌های غربی و منطقه‌ای جدید السلطه بر اقیانوس هند که به ادعای مقابله با چین تشکیل شده، ایستادگی کرده‌اند.

وی در عین حال افزود: اگر غربی‌ها بتوانند با تشکیل ائتلاف منطقه‌ای و حضور نظامی همچون (آگوس، گواد و آی ۲ یو۲) در اقیانوس هند آتش افروزی کنند، طبیعتاً به این بخش مهم از دنیا اکتفا نخواهند کرد و نا آرامی را به اقیانوس آرام نیز سرایت خواهند داد.

مشاور رهبر انقلاب در ادامه گفت که عملیات یمنی‌ها در دریای سرخ و دریای عرب تا زمان رفع محاصره نوار غزه و به منظور افزایش فشار علیه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد و مانع از تشکیل یک ائتلاف خارجی در منطقه خواهد بود.

ولایتی در پاسخ به سوالی درباره پیامدهای عملیات طوفان الاقصی و ضربات آمریکایی‌ها علیه مقاومت منطقه در عراق، سوریه و یمن گفت: تاکید می‌کنم که از یمن تا عراق و لبنان، مقاومت اسلامی فلسطین و سوریه از مشکلات با پیروزی و سرفرازی عبور کرده‌اند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق شکست خوردند و از این کشورها گریختند و اکنون نیز کشورهای عضو مقاومت در مبارزه علیه ظلم و تروریسم در خاورمیانه موفق بوده‌اند و از این به بعد نیز با توجه به آنچه که پیش بینی می‌شود قطعاً آینده منطقه غرب آسیا به نفع مثلث آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌ها نخواهد بود.

خبر مرتبط
سیدحسن نصرالله: پاسخ خون، خون خواهد بود + فیلم

اقتصادنیوز: سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید در ضاحیه بیروت گفت: دوست و دشمن بدانند که صهیونیست‌ها کودکان و زنان لبنانی را شهید کردند و هزینه‌اش را هم با خونشان خواهد پرداخت.

ولایتی خاطرنشان کرد که گسترش محور مقاومت فرصت‌های زیادی را در مبارزه و مقابله با زیاده خواهی‌های صهیونیست‌ها و آمریکا در منطقه خواهد داشت و هدف این گروه در منطقه، مبارزه با رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها و پایان دادن به تسلط غرب بر منطقه غرب آسیا و دفاع از مظلومان و مردم فلسطین است.

ولایتی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه سوریه، همکاری ایران و سوریه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه روابط عمیق و استراتژیک و کاملی است. جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب روابط همه جانبه و راهبردی را با سوریه به عنوان حلقه طلایی بین کشورها و عناصر مقاومت ایجاد کرده است.

ولایتی گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه روابط عمیق و استراتژیک و دارای سابقه تاریخی است. سوریه به عنوان یکی از کشورهای مهم محور مقاومت نقش بسیار تعیین کننده‌ای در معادلات منطقه‌ای داشته است. جبهه مقاومت توانسته با اتحاد و کنار یکدیگر بودن توطئه‌های دشمنان و اهداف شوم آنها را خنثی کند و به پیروزی‌های فراوانی دست یابد و بی تردید پس از این نیز موفقیت‌های بیشتری را کسب خواهد کرد.

مشاور رهبر انقلاب با اشاره به گذشته قریب به ١٢ سال از جنگ در سوریه، گفت: قطعاً سوریه امروز نسبت به آغاز جنگ توان بیشتری در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها و حامیان آنها به دست آورده است.

وی همچنین نقش سوریه را در موازات بین‌المللی سرنوشت‌ساز توصیف کرد.

خبر مرتبط
«جوزپ بورل» دست به کار شد / تلاش برای یک فراخوان علیه حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ ابراز داشت هدف این است که به طور رسمی درخواست گردد که یک حمله نظامی جدید در جنوب نوار غزه آغاز نشود

مشاور رهبر انقلاب در پاسخ به سوالی درباره ترورهایی که اخیراً آمریکا و اسرائیل علیه فرماندهان جنبش‌های مقاومت در سوریه، لبنان و عراق در پیش گرفته و این سوال که راهبرد تهران و متحدانش برای مقابله با سیاست ترور چه خواهند بود، گفت: ایران خود قربانی تروریسم و مخالف ترور است. آمریکا با حمایت از رژیم صهیونیستی و سیاست‌های تروریستی آن رژیم در حق ملت فلسطین متهم است. همان‌گونه که آمریکا با تشکیل و حمایت از گروه‌های تروریستی مانند داعش در غرب آسیا و نمونه دیگر آن در آمریکای لاتین (تاسیس گروه کنترا) سردمدار حمایت از تروریسم است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید