حماس: آمریکا موضع مشخصی در مورد حمله اسرائیل به رفح ندارد

کدخبر: ۶۲۹۰۷۹
اقتصادنیوز: سامی ابو زهری از رهبران جنبش حماس شنبه شب گفت که موضع آمریکا درباره حمله اسرائیل به رفح مبهم است.
حماس: آمریکا موضع مشخصی در مورد حمله اسرائیل به رفح ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سامی ابو زهری گفت: موضع آمریکا در مورد حمله به رفح مبهم است و عملا اجازه کشتارهای هولناک در این منطقه را می‌دهد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی از بخش زیادی از طرح پیشنهادی پاریس عقب‌نشینی کرده است.

این عضو ارشد حماس اضافه کرد: اطلاعی در مورد دور جدید مذاکرات برای آتش‌بس و مبادله اسرا ندارم.

ابو زهری با تاکید بر اینکه موضع حماس در جریان مذاکرات قاهره مثبت بوده است، گفت: مقاومت همچنان منسجم است و در سراسر غزه به نبرد با دشمن ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به ۲۸ هزار نفر رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید