فوری/ در بمباران جنوب غزه 10فلسطینی به شهادت رسیدند

کدخبر: ۶۲۹۰۸۶
اقتصادنیوز: منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، در بمباران مناطقی در مرکز و جنوب نوار غزه، ۱۰ فلسطینی شهید شدند.
فوری/ در بمباران جنوب غزه 10فلسطینی به شهادت رسیدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بمباران یک آپارتمان در شهر دیر البلح واقع در مرکز غزه سه فلسطینی شهید شدند.

بر اساس این گزارش همچنین هفت فلسطینی از جمله سه کودک و زن در بمباران یک زمین کشاورزی در شمال رفح واقع در جنوب غزه که شماری از آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، شهید شدند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین اردوگاه یبنا در شهر رفح را نیز بمباران کردند.

پیش تر منابع فلسطینی اعلام کرده بودند که در حملات روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب و مرکز نوار غزه تا این لحظه ۶۶ فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به بیش از ۲۸ هزار نفر رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید