آمار وحشتناک از شهادت خبرنگاران فلسطینی در غزه

کدخبر: ۶۲۹۳۲۵
اقتصادنیوز: تا روز ۱۳۵ ام جنگ اسرائیل علیه نوار غزه، حداقل ۱۳۰ خبرنگار به شهادت رسیده است.
آمار وحشتناک از شهادت خبرنگاران فلسطینی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، حداقل ۱۳۰ خبرنگار تا روز ۱۳۵ مین جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به شهادت رسیده است.

براین اساس می‌توان گفت که رژیم اسرائیل تقریباً هر روز یک خبرنگار فلسطینی را شهید کرده است.

خبر مرتبط
شهادت یک خبرنگار در بمباران‌ های ارتش اسرائیل

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل خودرویی را در نزدیکی برکه شیخ رضوان در شمال غزه بمباران کرد که بر اثر آن این خبرنگار و همسر و فرزندش به شهادت رسیدند.

روز گذشته نیز، «اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: اشغالگران مانع از رسیدن کاروان کمک‌ها ارسالی سازمان بهداشت جهانی به بیمارستان ناصر می‌شوند.

وی افزود: ۱۲۰ بیمار و بیش از ۱۰۰ آواره و کادر درمانی بدون غذا و برق در بیمارستان ناصر هستند. هفت بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ناصر بدون اکسیژن در معرض مرگ قرار دارند.

خبر مرتبط
حمله پهپادی اسرائیل به محل تجمع خبرنگاران/ پای خبرنگار این شبکه قطع شد

اقتصادنیوز : در حمله پهپادی اسرائیل به گروهی از خبرنگاران در رفح واقع در جنوب نوار غزه ، خبرنگار و تصویربردار شبکه خبری الجزیره قطر به شدت زخمی شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه بیان کرد: بیمارستان‌های شمال غزه بدون سوخت هستند و امکان خدمات رسانی ندارند.

وی پیش از این هم اشرف القدره اعلام کرده بود که تنها چهار نفر از افراد کادر پزشکی به بیماران بیمارستان ناصر خدمات ارائه می‌کنند.

وی افزود: از کار افتادن بیمارستان ناصر، به معنای کشتار صدها هزار نفر از غیرنظامیان و آوارگان منطقه خان یونس و رفح است چرا که این بیمارستان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات پزشکی در جنوب نوار غزه به شمار می‌آید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید