استقرار سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ روسیه در کریمه

کدخبر: ۶۳۰۰۲۹
اقتصادنیوز: کی‌یف چهارشنبه شب اعلام کرد که روسیه یکی از یگان‌های سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ خود را در شبه‌جزیره کریمه مستقر کرده است.
استقرار سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ روسیه در کریمه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مقام‌های اطلاعاتی ارتش اوکراین چهارشنبه شب از استقرار یکی از یگان‌های سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ روسیه و یک ایستگاه رادار در منطقه ساکی در شبه‌جزیره کریمه خبر دادند.

خبر مرتبط
پنتاگون آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ واشنگتن ، کی یف را رها می کند؟

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با اشاره به این مساله که دولت این کشور از بابت کمک‌های نظامی به اوکراین خسته شده، گفت که واشنگتن دیگر پولی ندارد مگر آنکه قانونگذاران بسته جدید کمک‌ها به کی‌یف را تصویب کنند.

همچنین وزارت دفاع روسیه نیز پیش‌تر در بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی ارتش این کشور ۵ پهپاد اوکراینی را بر فراز دریای سیاه و نیز استان بلگورود سرنگون کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

خبر مرتبط
روسیه برای اوکراین شرط گذاشت/ جزئیات شروط پوتین برای زلنسکی به روایت لاوروف

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت نه اوکراین و نه حامیان غربی‌اش به پایان‌بخشیدن به درگیری با روسیه تمایلی ندارند؛ حال‌ آنکه تنها راه برقراری صلح «بی‌طرف‌شدن اوکراین» و پذیرش «واقعیت‌های ارضی جدید» است.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی