ناکامی ارتش اسرائیل در حمله به این منطقه غزه/ صدای چند انفجار شنیده شد

کدخبر: ۶۳۰۱۲۰
اقتصادنیوز: یک منبع وابسته به مقاومت فلسطین از شهر غزه به المیادین گفت: برای سومین روز متوالی نظامیان رژیم صهیونیستی از پیشروی در عمق منطقه الزیتون ناکام مانده اند.
ناکامی ارتش اسرائیل در حمله به این منطقه غزه/ صدای چند انفجار شنیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک منبع وابسته به مقاومت فلسطین از شهر غزه به المیادین گفت: برای سومین روز متوالی نظامیان رژیم صهیونیستی از پیشروی در عمق منطقه الزیتون ناکام مانده اند.

این منبع بیان کرد: ارتش اشغالگر در حمله به منطقه الزیتون غزه بیش از ۷۰ جنگ افزار و نیز نیروهای پیاده و زرهی و حدود ۵۰۰ نظامی را بکار گرفته است.

خبر مرتبط
اسرائیل کامیون کمک‌رسان به غزه را منهدم کرد

اقتصادنیوز: سی ان ان با اذعان به عدم پایبندی رژیم اسرائیل به توافق‌های بین المللی گزارش داد که یک کامیون کمک‌رسانی سازمان ملل در غزه با وجود حرکت در یک «مسیر توافق شده» در پنجم ماه جاری میلادی هدف بمباران اسرائیل قرار گرفت.

منبع مذکور با اشاره به مقاومت سرسختانه رزمندگان مقاومت فلسطین در برابر اشغالگران تصریح کرد: نیروهای مقاومت از قناصه(دراگونوف/ SVD)، بمب و سلاح ضدزره استفاده می کند.

این منبع از شهر غزه همچنین گفت: اشغالگران مانع از فعالیت نیروهای امداد و نجات می شوند.

همزمان منابع صهیونیست از شنیده شدن صدای انفجارهایی در حیفا در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

منابع صهیونیست اعلام کردند که صدای انفجارهایی در «هکریوت» و دشت «زفولون» در نزدیکی حیفا به گوش می رسد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح روز ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید