ادعای جنجالی مدودف علیه اوکراین/ کی‌یف باید سقوط کند

کدخبر: ۶۳۰۱۲۱
اقتصادنیوز: مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز پنجشنبه گفت که نیروهای مسکو ممکن است برای دستیابی به اهداف در عملیات ویژه نظامی، نیاز به رسیدن به کی‌یف داشته باشند.
ادعای جنجالی مدودف علیه اوکراین/ کی‌یف باید سقوط کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز پنجشنبه گفت که نیروهای مسکو ممکن است برای دستیابی به اهداف در عملیات ویژه نظامی، نیاز به رسیدن به کی‌یف داشته باشند.

وی همچنین گفت که روس‌ها و اوکراینی‌ها یک ملت هستند و رژیم کی‌یف باید سقوط کند.

خبر مرتبط
هشدار مهم یک مقام آمریکایی به غرب درباره اوکراین/ منتظر تغییر رژیم در کی‌یف باشید!

اقتصادنیوز: یک مقام سابق آمریکا در مقاله‌ای که در پایگاه «آسیا تایمز» انتشار یافت، می‌نویسد: «واشنگتن مشتاقانه امید داشت که یک تغییر رژیم را در روسیه رقم بزند. حالا اما تغییر رژیم نه در روسیه بلکه در کی یف محتمل تر به نظر می‌رسد. نبرد خونین اخیر بر سر شهر آودیوکا که هم‌اکنون خاتمه یافته کاتالیزور این تغییر رژیم در کی‌یف است.»

مدودف در گفتگو با رسانه‌های روسیه از جمله تاس، ابراز داشت: اودسا یک شهر روسی است که فدراسیون روسیه منتظر آن است. در مورد اودسا خیلی ساده می‌توانم بگویم، «اودسا به خانه بیا.»

وی رفتار دولت کی‌یف در تخریب بناهای تاریخی و تخریب سایر میراث فرهنگی روسیه در اودسا را کوته فکرانه خواند.

رئیس جمهور سابق روسیه تاکید کرد: به این ترتیب، آنها به سادگی برخی از مردم، حتی کسانی را که تا همین اواخر به دولت خود وفادار بودند، بیگانه می‌کنند. خوب، به طور کلی، این هولناک به نظر می‌رسد، زیرا ما در مورد مخالفت با کل فرهنگ روسیه و مسیر مشترک صحبت می‌کنیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید