افشاگری یک رسانه آمریکایی درباره «سیا» / سازماندهی یک «ائتلاف مخفی» علیه مسکو!

کدخبر: ۶۳۰۹۰۴
اقتصادنیوز: یک روزنامه آمریکایی فاش کرد این کشور از اوکراین برای جاسوسی گسترده علیه روسیه بهره می‌گیرد.
افشاگری یک رسانه آمریکایی درباره «سیا» / سازماندهی یک «ائتلاف مخفی» علیه مسکو!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بنا به افشای یک رسانه آمریکایی، اوکراین به یکی از پایگاه‌های مخفی سازمان جاسوسی «سیا» علیه روسیه تبدیل شده است.

راشاتودی گزارش داد، روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه در مقاله‌ای فاش کرد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» اوکراین را به یکی از دارایی‌های اصلی خود در زمینه جاسوسی از روسیه، در طول یک دهه پس از کودتای سال ۲۰۱۴، تبدیل کرده است.

خبر مرتبط
جنگ اوکراین پیچیده شد!/ تاکتیک جدید کی‌یف نجات بخش است؟

اقتصادنیوز: فرمانده ارتش اوکراین گفت: وضعیت فعلی را به طور مفصل بررسی کرده و درباره اقدامات اضافی ضروری یعنی حفاظت از نظامیان‌مان در قبال پهپادها گفت‌وگو کردیم.

این روزنامه به نقل از تعداد زیادی از مقامات فعلی و سابق در آمریکا و اوکراین نوشت: متخصصان آمریکایی شبکه ای از پایگاه‌های مخفی را در اوکراین تأمین مالی و سازماندهی کردند و کی یف را تبدیل به بخشی از «ائتلاف مخفی» علیه مسکو کردند.

به نوشته راشاتودی اوکراین در حال حاضر میزبان دست کم ۱۲ پایگاه جاسوسی مخفی واقع در نزدیکی مرز روسیه است که انواع اطلاعات در مورد روسیه را گردآوری می‌کنند. این پایگاه‌های جاسوسی همچنین حملات هواپیماهای بدون سرنشین و شبکه ای از مأموران فعال در داخل روسیه، را هماهنگ می‌کنند.

روزنامه نگاران نیویورک تایمز موفق شدند از یکی از این پایگاه‌های عملیاتی پیشرو واقع در یک پناهگاه زیرزمینی اوکراین بازدید کنند. به گفته آنها، از این مکان برای شنود ارتباطات نظامی روسیه و نظارت بر حملات پهپادها در خاک روسیه استفاده می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی