واکنش مرعشی به لیست مطهری و پیش‌بینی میزان مشارکت در انتخابات

کدخبر: ۶۳۰۹۲۳
اقتصادنیوز: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: جبهه اصلاحات ایران و اعضای آن در تهران لیستی ندارند با این حال حزب اعتماد ملی و حزب ندا و حزب میانه روی ائتلاف و توسعه(صدای ملت) از این لیست حمایت کرده اند.
واکنش مرعشی به لیست مطهری و پیش‌بینی میزان مشارکت در انتخابات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سیدحسین مرعشی در حاشیه همایش انتخاباتی حزب کارگزاران در تبریز در پاسخ به خبرنگار فارس در تبریز در خصوص اعلام لیستی تحت عنوان «صدای ملت» اظهار داشت: برای کار و لیست مطرح شده از سوی آقای مطهری ارزش قایل هستیم و در این زمینه همفکری‌هایی هم با برخی جریان‌های اصلاحات داشته‌اند.

وی افزود: جبهه اصلاحات ایران و اعضای آن در تهران لیستی ندارند با این حال حزب اعتماد ملی و حزب ندا و حزب میانه روی ائتلاف و توسعه از این لیست حمایت کرده اند و نوع حمایت حزب کارگزاران نیز این گونه است که بابت انتشار این لیست به آقای مطهری تبریک گفته و آنرا اقدامی شایسته می دانیم.

خبر مرتبط
لاریجانی در حمایت از نوبخت چه گفت؟+فیلم

اقتصادنیوز: علی لاریجانی حمایت خود را از محمدباقر نوبخت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

مرعشی از برنامه‌ریزی حزب کارگزاران برای بدست آوردن حدود 70 کرسی مجلس دوازدهم نیز خبر داد و گفت: سه کرسی راس این لیست مربوط به حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر است و سه کاندیدای این حوزه شامل پزشکیان، پرنیان و بنی هاشم از بهترین و مهمترین چهره ها در بین این افراد محسوب می شوند.*تشکیل اقلیتی قدرتمندوی در خصوص پیش بینی میزان مشارکت در انتخابات نیز تصریح کرد: متاسفانه نهادهای حاکمیتی بر خلاف منویات مقام معظم رهبری بی مهری‌های متعددی در مورد انتخابات داشته‌اند و به واسطه از استاندارد انداختن انتخابات رقابتی موجب ظلم به مردم و رنجش آنان شده اند.

دبیرکل حزب کارگزاران گفت: با این وجود امیدواریم مردم رنجش‌ها را کنار بگذارند تا از این فرصت کم باقیمانده تا انتخابات برای ایجاد یک نقطه عطف تاریخی استفاده و یا تشکیل اقلیتی قدرتمند با حضور شخصیت‌های موثر، جریان یکدست حاکم فعلی را به چالش بکشیم، جریانی که در چهار سال گذشته مطلقا توفیقی نداشته است.

*مجلس یازدهم زندگی مردم را ویران کردوی در نقد مجلس یازدهم نیز تصریح کرد: در چهار سال اخیر نرخ تورم همواره بالای ۴۵ درصد و مایه نارضایتی شدید مردم بود و مجلس یازدهم در چهار بودجه تصویبی خود نه تنها نتوانست این آتش را مهار کند بلکه بر روی آن بنزین نیز ریختند و بخشی از زندگی مردم را ویران کردند.

مرعشی در مورد اظهارات اخیر پزشکیان از کاندیداهای مورد حمایت حزب کارگزاران در حوزه انتخابیه تبریز که در مناظره ای همه دست اندرکاران نظام را دزد خطاب کرده بود، گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم و نمی توانم توضیحی در مورد آن بدهیم اما باید توجه کنیم که وی از مفاخر چهار دوره اخیر مجلس است.

خبر مرتبط
برقراری امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط نیروهای مسلح

اقتصادنیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، تأکید کرد: نیروهای مسلح با ارتقاء بصیرت بسیجیان عزیز و برقراری امنیت انتخابات، نقشی اساسی در افزایش بینش جامعه و شور و حضور مردم برای شرکت در انتخابات دارند.

دبیرکل حزب کارگزاران در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه که با چنین رویکردی چگونه از مردم می خواهید دوباره به شما رای بدهند، اظهار داشت: باید توجه کنیم که هر فریادی که امثال من و پزشکیان سر می کشیم، نتیجه ظلم هایی است که در نتیجه عملکرد برخی نهادها به مردم روا شده است و اولین خیانت آنها نیز این بوده که به نظرات رهبری عمل نکرده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید