تلاش‌های گسترده زمینی و هوایی مصر برای کمک به غزه

کدخبر: ۶۳۱۳۶۳
اقتصادنیوز: یکی از تحلیلگران فلسطینی درباره ارسال کمک به غزه از راه هوایی موضع‌گیری کرد.
تلاش‌های گسترده زمینی و هوایی مصر برای کمک به غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، عبدالمهدی مطاوع تحلیلگر فلسطینی با اشاره به ارسال هوایی کمک از سوی مصر با همکاری برخی کشورهای دیگر گفت: مصر از همه ابزار برای کمک به ملت فلسطین در غزه به ویژه مناطق شمالی که با گرسنگی و بحران انسانی بزرگ روبرو است، استفاده می کند.

وی درباره علت روی آوردن قاهره به ارسال کمک هوایی به غزه نیز افزود: با توجه به کارشکنی اشغالگران در ورود محموله های کمک رسانی به غزه، مصر به راهکار هوایی روی آورده است و این شمال و جنوب غزه را پوشش خواهد داد.

مطاوع ابراز امیدواری کرد که تلاشهای مصر گسترده شود و همه نیازهای ملت فلسطین را دربرگیرد.

روز گذشته، رسانه‌های مصری از اقدام ارتش مصر برای ارسال برخی کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خبر دادند. این رسانه‌ها بیان کردند که نیروهای مسلح مصر با همکاری امارات و اردن برخی کمک‌ها را از طریق هوا و با چتر در نوار غزه فرود آورده است.

شبکه تلویزیونی القاهره الاخباریه به نقل از آنچه منبعی بلندپایه خواند، اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش مصر عملیات فرود برخی کمک‌های غذایی و دارویی را در نوار غزه به اجرا درآورده است.

این منبع تصریح کرد که این عملیات با مشارکت اردن و امارات به انجام رسیده، اما توضیح بیش‌تری به ویژه درباره منطقه‌هایی که برای دریافت این کمک‌ها مدنظر بوده است نداد.

برخی شاهدان عینی نیز به عربی ۲۱ گفته‌اند که بعضی از این کمک‌ها در دریای غزه سقوط کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید