ادعای گستاخانه وزیر اسرائیلی/ محال است کشور مستقل فلسطین تشکیل شود

کدخبر: ۶۳۱۳۹۳
اقتصادنیوز: وزیر انرژی رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) مدعی شد که پس از حوادث هفتم اکتبر، محال است کشور مستقل فلسطین تشکیل شود.
ادعای گستاخانه وزیر اسرائیلی/ محال است کشور مستقل فلسطین تشکیل شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «الی کوهن» در اظهارات ستیزه جویانه افزود: باید برای آزادی گروگان های اسرائیلی در غزه اقدام شود اما این امر لازم نیست به هر قیمتی انجام بگیرد زیرا مسأله اساسی، متوقف نشدن جنگ در غزه است.

کوهن همچنین بدون نام بردن از اسامی کشورهای عربی مورد ادعا، گفت: اکثر کشورهای «جهان آزاد» و حتی «کشورهای عربی همسایه» از نابودی حماس حمایت می کنند اما از اعلام این امر خودداری می نمایند.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: در صورتی که گسترش دامنه توافقات صلح منطقه ای به بهای تشکیل کشور فلسطین تمام شود، من از حمایت عادی سازی روابط و گسترش مناسبات دست می کشم.

اظهارات این وزیر صهیونیست در حالی است که روزنامه عبری «تایمز اسرائیل» در گزارشی به نقل از منابع خود نوشت که کابینه امنیتی این رژیم عصر پنج شنبه برای بررسی توافق آتش بس تشکیل جلسه می دهد.

خبر مرتبط
کمبود دارو و غذا همچنان جان بیماران بیمارستان کمال عدوان غزه را می‌گیرد

اقتصادنیوز: منابع فلسطینی از شهادت شمار زیادی از بیماران بیمارستان کمال عدوان در اثر فقدان غذا و دارو خبر دادند.

«رونن برگمن» تحلیلگر حوزه نظامی روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» طی پیامی در شبکه ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد: ارتش اسرائیل در (باتلاق) غزه فرو رفته است.

وی با اشاره به فرسایشی شدن فرایند آزادسازی اسرای صهیونیست، نوشت: اسرا از اسارت خسته اند و توده اسرائیلی ها در معرض اخبار تحریف شده و دروغ هستند.

این تحلیلگر حوزه نظامی رژیم صهیونیستی، شکست مقاومت فلسطین در عملیات نظامی را هدفی دست‌نیافتنی برشمرد و گفت: راهبرد فشار نظامی برای آزادی اسرا موفقیت آمیز نبوده است.

خبر مرتبط
تلاش‌های گسترده زمینی و هوایی مصر برای کمک به غزه

اقتصادنیوز: یکی از تحلیلگران فلسطینی درباره ارسال کمک به غزه از راه هوایی موضع‌گیری کرد.

برگمن، آزادی اسرای صهیونیست را منوط به توافق با مقاومت فلسطین دانست و نوشت: آزادی اسرا فقط از طریق توافق ممکن است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید