نگرانی آمریکا از حمله احتمالی اسرائیل به لبنان

کدخبر: ۶۳۱۵۵۰
اقتصادنیوز: مقام‌های ارشد دولت آمریکا و مسئولان اطلاعاتی این کشور از برنامه‌ریزی حمله احتمالی اسرائیل به لبنان در آینده ابراز نگرانی کرده و نسبت به عواقب ویرانگر آن هشدار داده اند.
نگرانی آمریکا از حمله احتمالی اسرائیل به لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ‌این نگرانی تا حدی زیاد است که به جلسات اطلاعاتی و جاسوسی مقامات ارشد دولت جو بایدن، ‌ رئیس جمهوری آمریکا راه پیدا کرده است.

یک مقام آمریکایی آشنا با موضوع پیش‌بینی کرد، اسرائیلی‌ها تهدید برای حمله به لبنان را به امید پیشبرد میانجیگری آمریکا برای ایجاد توافق با طرف لبنانی مطرح می کنند.

گفتنی است دولت بایدن به طور همزمان مذاکرات موازی برنامه‌ریزی شده‌ای را با مقام‌های لبنانی و اسرائیلی به منظور ایجاد یک منطقه حائل به وسعت ده‌ها کیلومتر در جنوب لبنان دنبال می کند. مقامات آمریکایی معتقدند که این توافق حمله احتمالی (رژیم) اسرائیل به لبنان را به تعویق می‌اندازد.

خبر مرتبط
2 شهید در حمله بامدادی ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

اقتصادنیوز: در حمله بامدادی اسرائیل به یکی از ساختمان‌های منطقه «بین الصدیقین» و «کفرا» در جنوب لبنان، 2 نفر شهید شدند.

یک مقام ارشد دیگر در دولت بایدن گفت: عناصری در داخل دولت و ارتش (رژیم) اسرائیل وجود دارند که طرفدار حمله به لبنان هستند. وی افزود، هر تهاجمی به لبنان می‌تواند منجر به تشدید بیشتر درگیری تا حدی شود که ما حتی نظیر آن را ندیده ایم.

حدود ۸۰ هزار شهرک نشین اسرائیلی از ماه اکتبر (مهر ماه) و در پی انجام عملیات طوفان الاقصی از شمال سرزمین‌های اشغالی آواره شده اند.

خبر مرتبط
شلیک هزار موشک ضدزره حزب‌الله به این مناطق اسرائیل/پیش‌بینی حملات لبنان

اقتصادنیوز: بر اساس اذعان رسانه‌های صهیونیستی، حزب‌الله لبنان از آغاز جنگ علیه نوار غزه نزدیک به یکهزار موشک ضد زره به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی شلیک کرده است.

سفارت اسرائیل در واشنگتن در بیانیه‌ای نوشت: «دولت اسرائیل به وضعیت قبل از جنگ که در آن حزب‌الله تهدید نظامی مستقیم و فوری برای امنیت آن در امتداد مرز اسرائیل و لبنان نبود، بازنخواهد گشت.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی