السیسی به بایدن هشدار داد/ جزئیات رایزنی مصر و آمریکا درباره جنگ غزه

کدخبر: ۶۳۱۵۸۱
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور مصر به همتای آمریکایی خود تلفنی درباره ادامه تشدید تنش نظامی در غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان هشدار داد.
السیسی به بایدن هشدار داد/ جزئیات رایزنی مصر و آمریکا درباره جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دفتر ریاست جمهوری مصر روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد سید عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز تماس تلفنی از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دریافت کرده است.

احمد فهمی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در رابطه با این گفت‌وگوی تلفنی گفت: دو طرف آمریکایی و مصری در این تماس به تلاش‌های مشترک مصر، قطر و آمریکا برای آرام کردن اوضاع نوار غزه، دستیابی به آتش‌بس، تبادل زندانیان و اجرای کمک‌های بشردوستانه پرداخته‌اند.

وی افزود: رئیس‌جمهور مصر بر ضرورت دستیابی به آتش‌بس فوری و پایدار که امکان دسترسی کافی و مناسب به کمک‌های بشردوستانه را فراهم می‌کند، به نحوی که بهبود واقعی اوضاع در نوار غزه حاصل شود، تأکید کرد و درباره خطر ادامه جنگ، تشدید تنش نظامی و هدف قرار دادن غیرنظامیان بی دفاع که نقض قوانین بین المللی و قطعنامه‌های مشروعیت بین المللی است، هشدار داد.

خبر مرتبط
مصر به جزایرش چوب حراج زد/ رقابت عربستان و امارات برای تقسیم دریای سرخ

اقتصادنیوز: به گفته منابع دولتی مصر، عربستان سعودی در آستانه امضای قراردادی 15 میلیارد دلاری با قاهره برای توسعه راس غمیله، مقصد گردشگری اصلی دریای سرخ، به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کاهش بحران اقتصادی است.

رئیس جمهور آمریکا نیز به نوبه خود از تلاش های مشترک مصر و قطر برای برقراری آتش بس در غزه که در حال حاضر برای بازگرداندن ثبات منطقه اولویت دارد، قدردانی کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر افزود: در این تماس همچنین به وضعیت کلی منطقه پرداخته شد و روسای جمهور دو کشور بر لزوم جلوگیری از گسترش درگیری در منطقه تأکید و توافق کردند که رایزنی و هماهنگی برای اطمینان از برقراری صلح و امنیت در منطقه ادامه یابد.

خبر مرتبط
تلاش‌های گسترده زمینی و هوایی مصر برای کمک به غزه

اقتصادنیوز: یکی از تحلیلگران فلسطینی درباره ارسال کمک به غزه از راه هوایی موضع‌گیری کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی