امام جمعه اصفهان: مخالفان رای دادن، به ملت خیانت کردند

کدخبر: ۶۳۱۷۱۳
اقتصادنیوز»: امام جمعه موقت اصفهان گفت: آنهایی که مخالف رای دادن هستند و خود را از صحنه کنار کشیدند، بدانند که قلب امام زمان و رهبر عزیز را ناراحت و به ملت، عزت و عظمت این مملکت خیانت کردند.
امام جمعه اصفهان: مخالفان رای دادن، به ملت خیانت کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مُصلای بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان اظهار داشت: حکومت اسلامی که امروز ۴۴ سال از عمرش می‌گذرد، متکی به مردم بوده و آنچه دشمن از آن می‌ترسد حمایت مردم از جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه امروز هر رای‌دهنده‌ای با آراء خود گلوله‌ای به قلب آمریکا، انگلیس و صهیونیسم شلیک کرد، افزود: ملت ایران ۴۴ سال است در عرصه‌های انتخابات امتحان می‌دهد و از تمام آنها هم سربلند و پیروز بیرون آمده است ولی امروز، روز خاصی است چرا که دشمن از مدت‌ها پیش با تمامِ قدرت رسانه‌ای خود، بدی‌ها و عیب‌ها را برجسته و بر وضعیت اقتصادی و مشکلات تکیه کرده است.

خبر مرتبط
انتقاد امام جمعه تبریز از رباخواری بعضی از بانک‌ها

اقتصادنیوز: مهدی عالی، امام جمعه تبریز گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تداوم اقتدار و امنیت کشور می شود و شرکت در آن وظیفه ملی و شرعی است.

 میردامادی تصریح کرد: همه این تلاش‌ها به دروغ و تحریف انجام شد تا مردم ما به پای صندوق‌ها نروند و رای ندهند.

وی با بیان اینکه مردم نقش مهمی در تشکیل حکومت دارند و حکومت اسلامی به حمایت مردمی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: انبیاء زمانی توانستند حکومت تشکیل بدهند که مردم با آنها بیعت کردند.

خطیب جمعه اصفهان اضافه کرد: پیامبر اسلام ۱۳ سال در مدینه و مکه بود و در این مدت ادعای تشکیل حکومت نکرد چرا که یاوری نداشت اما با آمدن به مدینه و افزایشِ تعداد مسلمانان، تشکلیل حکومت داد.

وی ادامه داد: همچنین پیغمبر در غدیر خم از جانب خدا مامور شد تا حضرت علی(ع) را به امامت و خلافت منصوب کند اما تا زمانی که مردم به صحنه نیامدند، ایشان با همان حکمت، قدرت، سابقه جهاد و تایید از جانب خدا، ۲۵ سال خانه‌نشین شد.

میردامادی گفت: در غدیر خم علاوه بر اینکه احراز جانشینی حضرت علی (ع) دستور خدا بود، پیغمبر بعد از آنکه حضرت علی را بعنوان جانشین خود معرفی کرد، از مردم نیز خواست تا با آن حضرت بیعت کنند.

وی با بیان اینکه امام زمان(عج) هم حکومت را بر اساس رای و خواست مردم تشکیل خواهد داد، گفت: امروز فکرها باز و مردم بیدار شده‌اند و وقتی دنیا بیدار شود، ظهور امام زمان نیز قطعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید