نتایج انتخابات در ۴ حوزه انتخابیه اردبیل مشخص شد

کدخبر: ۶۳۱۸۶۱
اقتصادنیوز: نمایندگان چهار حوزه انتخابیه اردبیل با پایان شمارش آرا مشخص شد.
نتایج انتخابات در ۴ حوزه انتخابیه اردبیل مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، با پایان شمارش آرا در چهار حوزه انتخابیه، از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر وحید کنعانی با کسب بیشترین آرا راهی مجلس شورای اسلامی شد تا به عنوان منتخب این حوزه در مجلس دوازدهم حضور پیدا کند.

در حوزه انتخابیه گرمی محمد خوش‌سیما با کسب اکثریت آرا توانست کرسی نشین مجلس شده و به بهارستان راه پیدا کند.

در حوزه انتخابیه مشگین‌شهر نیز با پایان شمارش بابک رضازاده به عنوان منتخب مردم راهی پارلمان ملی شد تا بتواند بر صندلی سبز بهارستان تکیه کند.

در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز نتایج اعلام شده حکایت از کشیده شدن انتخابات در این حوزه به مرحله دوم دارد که در این رقابت ابراهیم فهیمی گیگلو و امیدعلی رعنایی باید در دور دوم با هم رقابت کرده تا چهره راه یافته به مجلس از حوزه انتخابیه پارس‌‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در اردیبهشت ماه مشخص شود.

خبر مرتبط
نتایج انتخابات در آذربایجان شرقی مشخص شد

اقتصادنیوز: نتایج اولیه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های ۱۳ گانه انتخابی آذربایجان شرقی اعلام شد.

کار شمارش آرا در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ادامه دارد و بر اساس اعلام نتایج اولیه از سوی فرمانداری اردبیل علی نیکزاد، صدیف بدری و احد بیوته به ترتیب بیشترین آرا را به دست آورده و از سایر رقبا پیشی گرفتند و به نظر می‌رسد هر سه نفر از این حوزه انتخابیه راهی مجلس دوازدهم شوند.

خبر مرتبط
اعلام نتیجه رسمی انتخابات مجلس خبرگان رهبری در قم

اقتصادنیوز: نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری به صورت رسمی در استان قم اعلام شد.

مشارکت بالای مردم استان اردبیل، این استان را در بین هشت استان برتر کشور قرار داد تا استان اردبیل بتواند مشارکت بالای 50 درصد را در کشور به ثبت برساند.

در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز نتایج نهایی حکایت از راهیابی آیت‌الله سید حسن عاملی و آیت‌الله یدالله صفری به مجلس خبرگان دارد تا 2 نفر از استان اردبیل راهی مجلس خبرگان شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی