تنش میان مشاور بنیامین نتانیاهو و خبرنگار سی ان ان در یک برنامه تلویزیونی

کدخبر: ۶۳۲۱۰۲
اقتصادنیوز: تنش لفظی میان مشاور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و خبرنگار سی ان ان برای فرار از مسؤولیت کشتار میدان النابلسی در نوار غزه در برنامه تلویزیونی شکل گرفت.
تنش میان مشاور بنیامین نتانیاهو و خبرنگار سی ان ان در یک برنامه تلویزیونی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،‌ گفت‌وگوی «کریستین امانپور» خبرنگار سرشناس سی‌ان‌ان و «مارک رگو» مشاور ویژه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از تلاش‌های او برای فرار از مسؤولیت اشغالگران در کشتار میدان «النابلسی» در نوار غزه، متشنج شد.

رگو ادعا کرد: رانندگان کامیون‌های حامل کمک‌ها که به شمال نوار غزه رسیدند ممکن است برخی از جمعیت را زیر گرفته باشند و به نظر می‌رسد این یک تراژدی باشد، اما می‌توانم به شما بگویم که اسرائیل به هیچ وجه مستقیماً در این تراژدی نقش نداشته است.

امانپور در پاسخ گفت: یعنی شما به هیچ وجه در این اتفاق نقش نداشته‌اید؟! نیروهای شما خودشان اذعان به تیراندازی کرده‌اند.

خبر مرتبط
چرا اسرائیل با توافقنامه صلح موافقت نمی‌کند؟/ پشت پرده سیاست یک بام و دو هوای نتانیاهو

اقتصادنیوز: به ادعای ناظران آنچه دولت بایدن می‌داند - و بسیاری از منتقدان اسرائیل از آن غافل هستند - این است که جامعه بین‌المللی نمی‌تواند راه‌حلی برای جنگ اسرائیل و حماس دیکته کند.

مشاور نتانیاهو پاسخ داد: نیروهای ما در حادثه نفوذ افراد به داخل کامیون‌ها و ماندن مردم در زیر کامیون‌ها نقشی نداشته‌اند. به نظر می‌رسد تلفات گسترده ای داشته است، اما اسرائیل نقشی در آن نداشته است.

امانپور در پاسخ به این ادعای مشاور ویژه نتانیاهو او را به چالش کشید و گفت که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به کشتار فلسطینی‌ها اذعان کرده و طبق اعلام خود رژیم صهیونیستی، این رژیم مسؤول امنیت کاروان‌ها است و همه ارتش رژیم صهیونیستی را مسؤول این اتفاق می‌دانند.

پنجشنبه گذشته نیروهای اشغالگر صهیونیست در میدان النابلسی در خیابان «البحر» در شهر غزه، فلسطینی‌های بی‌دفاعی را هدف قرار دادند که منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک و گرفتن آرد بودند. به گفته وزارت بهداشت غزه، این کشتار هولناک منجر به شهادت ۱۱۲ تن و زخمی شدن ۷۶۰ نفر دیگر شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید