تاکید معاون رئیس جمهور آمریکا بر آتش‌بس فوری در غزه

کدخبر: ۶۳۲۲۲۹
اقتصادنیوز: معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنانی بر آتش‌بس در غزه تاکید کرد.
تاکید معاون رئیس جمهور آمریکا بر آتش‌بس فوری در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، «کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با درخواست برای آتش بس در غزه تاکید کرد که آنچه ما هر روز در غزه می‌بینیم ویرانگر است و بسیاری از فلسطینیان بی گناه کشته شده‌اند.

به اذعان معاون رئیس جمهور آمریکا، مردم غزه از یک فاجعه انسانی رنج می‌برند.

خبر مرتبط
حماس درخواست اسرائیل را رد کرد/ تل‌آویو مذاکرات آتش بس را تحریم کرد

اقتصادنیوز: در پی مخالفت جنبش حماس با شرط اسرائیل درباره ارائه لیست کامل اسامی اسرای زنده، این رژیم مذاکرات یکشنبه را درباره آتش‌بس غزه تحریم کرد.

معاون رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که اسرائیل باید بیشتر برای افزایش جریان کمک‌ها تلاش کند و هیچ بهانه‌ای برای آن وجود ندارد.

کامالا هریس همچنین افزود که باید فوراً آتش بس اعلام شود و همزمان تهدیدات انجام شده توسط حماس باید پایان یابد.

هریس در ادامه افزود: «اسرائیل باید برای بازگرداندن خدمات اولیه و برقراری نظم در غزه تلاش کند. آتش بس ۶ هفته‌ای امکان آزادی گروگان‌ها و ورود کمک‌های قابل توجه به غزه را فراهم می‌کند.»

خبر مرتبط
حماس: اسرائیل به دنبال آتش بس نیست/ تل آویو در فکر قتل‌ عام مردم غزه است

اقتصادنیوز:یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس نیست، بلکه به قتل‌عام ملت فلسطین با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد.

معاون رئیس جمهور آمریکا گفت که توافقی روی میز وجود دارد و حماس باید آن را تأیید کند. هریس همچنین گفت: «فرادی که به دنبال کمک در غزه بودند با شلیک گلوله و هرج و مرج مواجه شدند.»

از سوی دیگر، حماس اعلام کرده است که با جدیت تمام به دنبال رسیدن به توافق برای توقف جنگ علیه غزه هستیم.

یک منبع مسؤول در جنبش حماس در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: ما با جدیت تمام به دنبال دست‌یابی به توافقی برای توقف جنگ علیه غزه و افزایش ورود کمک‌ها و امدادرسانی به این باریکه هستیم.

این رهبر حماس عنوان کرد که ما در تلاش برای بازگشت فلسطینیان به خانه‌های خود به ویژه در شمال نوار غزه و خروج کامل نیروهای اسرائیلی از این منطقه هستیم.

وی افزود که هیئت جنبش حماس برای دیدار با برادران مصری و قطری و ارائه رویکرد و نگرش این جنبش در قاهره حضور دارد.

این مسئول حماس با بیان اینکه حضور یا عدم حضور هیئت اسرائیلی در قاهره برای ما اهمیتی ندارد، عنوان کرد که هنوز زمان مشخصی را برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس اعلام نکرده‌ایم.

وی تاکید کرد که دشمن صهیونیستی نبردهای میدانی و مذاکرات را با سردرگمی و بی‌هدف پیش می‌برد.

این رهبر حماس اظهار داشت که این سردرگمی و بی‌برنامه بودن اشغالگران موجب شده تا دست به کشتار و جنایت علیه آوارگانی بزنند که به دنبال یک لقمه نان هستند.

پیش از این نیز، یک منبع وابسته به حماس در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه امکان رسیدن به توافق آتش بس در غزه طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده را دور از ذهن ندانست. یک منبع وابسته به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس  یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد: امکان رسیدن به توافق آتش بس در غزه طی یک تا دو روز آینده وجود دارد به ویژه اگر رژیم صهیونیستی با مطالبات طرف فلسطینی موافقت کند.

وی در ادامه گفت و گو با فرانس پرس تاکید کرد:  یکشنبه دور جدید مذاکرات آتش بس در قاهره آغاز خواهد شد و مسیر برای رسیدن به توافق طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده وجود دارد.

این در حالی است که صبح یکشنبه منابع مصری از ورود هیأت جنبش حماس به قاهره به ریاست خلیل الحیه از مقامات ارشد این جنبش خبر داده بودند.

پس از آن نیز هیأت هایی از مقامات قطر و آمریکا وارد قاهره شدند. بنابر اعلام منابع عبری در این دور از مذاکرات هیأت اسرائیلی حضور نخواهد داشت.

یک منبع مصری نیز از تلاش گسترده مقامات قاهره برای تحقق آتش بس در غزه پیش از آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد. این منبع بلندپایه مصری در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس) تاکید کرد: مقامات مصری تلاش‌های گسترده‌ای برای برقراری آتش بس در غزه پیش از آغاز ماه رمضان به کار گرفته اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید