آغاز کارزار انتخاباتی راست افراطی فرانسه با حمله به مهاجران

کدخبر: ۶۳۲۲۵۶
حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه اعلام کرد که رای‌گیری نهم ژوئن (۲۰ خرداد) یک همه‌پرسی درباره مهاجرت خواهد بود.
آغاز  کارزار انتخاباتی راست افراطی فرانسه با حمله به مهاجران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جوردن باردلا» رئیس حزب اجتماع ملی که ۲۸ سال سن و هدایت این حزب در انتخابات پارلمانی اروپا را بر عهده دارد، یکشنبه گفت: کاملا آشکار است که انتخابات نهم ژوئن یک همه‌پرسی علیه فرو رفتن زیر موج مهاجران است.

وی که در شهر مارسی در جنوب فرانسه سخنرانی می‌کرد، افزود: تصمیم‌گیری برعهده مردم فرانسه است که به چه کسی اجازه ورود به کشور بدهند و به چه کسانی اجازه ندهند. فرانسه با ما از مرزهایش حفاظت خواهد کرد. باردلا مقابل بنری سخنرانی می‌کرد که روی آن نوشته شده بود: فرانسه بازگشته است. اروپا به زندگی باز می‌گردد. هواداران باردلا نیز در این سخنرانی شعار می‌دادند: ما پیروز می‌شویم.

مارین لوپن نیز در جمع هواداران اجتماع ملی با اشاره به اعتراضات کشاورزان به دولت امانوئل مکرون فرانسه گفت که رئیس جمهور «تحت محاصره است.» وی همچنین از اظهارات اخیر مکرون در مورد احتمال نیروی نظامی خارجی به اوکراین برای مقابله با روسیه نیز انتقاد کرد.

نظرسنجی‌ها حاکی است که حزب اجتماع ملی می‌تواند شمار قابل توجهی از کرسی‌های پارلمان اروپا را به دست آورد. برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که این حزب از حمایت ۲۸ تا ۳۰ درصدی هواداران برخوردار است که می‌تواند چالش بزرگی برای احزاب جریان اصلی و همچنین مکرون ایجاد کند. بحران هزینه‌های زندگی، افزایش مهاجرت به اروپا، نارضایتی کشاورزان و نفرت عمومی از نخبگان سیاسی باعث شده است که سایر احزاب راست افراطی در اروپا نیز حمایت رای‌دهندگان را جلب کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید