ادعای تازه رسانه آمریکایی: حمله بزرگ روسیه در راه است

کدخبر: ۶۳۲۴۷۷
روزنامه فایننشال تایمز به نقل از یکی از مشاوران نظامی ارشد ارتش اوکراین ادعا کرد روسیه قصد دارد طی ۱۰ روز آینده یک حمله جدید بزرگ را آغاز کند.
ادعای تازه رسانه آمریکایی: حمله بزرگ روسیه در راه است

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این مشاور نظامی ارتش اوکراین که نخواست نام وی فاش شود، اعلام کرد: سرویس اطلاعات ارتش اوکراین، داده‌های بسیار مستندی از قصد روسیه برای انجام یک حمله جدید بزرگ به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه روسیه چندین هفته است که نیروهای خود را در غرب استان لوهانسک در نزدیکی شهرهای کرمینا و لیمان جمع‌آوری کرده است، تاکید کرد: حمله جدید بزرگ روسیه احتمالاً از همین نقطه آغاز شده و هدف نهایی آن تصرف کل منطقه دونباس خواهد بود.

این مشاور نظامی ارتش اوکراین همچنین خاطرنشان کرد: روسیه در حال افزایش نیروهای خود در جنوب استان دونتسک است و نیروهای بیشتری را در روستاهای اطراف ماریوپل مستقر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هدف روسیه این است که قبل از دریافت تانک‌ها و تسلیحات غربی اوکراین حمله خود را آغاز کند، گفت: مسکو احتمالا از واحدهای نخبه ارتش خود در خط مقدم این حمله استفاده خواهد کرد.

مشاور نظامی ارتش اوکراین افزود: این واحدهای نخبه، تیپ‌های مکانیزه‌ای هستند که در حال حاضر شرایط مناسبی دارند و اگرچه از توانایی کمتری نسبت به ابتدای جنگ برخوردارند اما نیروهای آنها راننده اتوبوس و معلم مدرسه نیستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید