حمله موشکی ارتش یمن به یک کشتی تجاری در خلیج عدن/ سنتکام تایید کرد

کدخبر: ۶۳۲۵۴۹
اقتصادنیوز : فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه در بیانیه‌ای اعلام کرد یک موشک بالستیک شلیک‌شده از سوی نیروهای مسلح یمن، به یک کشتی تجاری در خلیج عدن برخورد کرده است.
 حمله موشکی ارتش یمن به یک کشتی تجاری در خلیج عدن/ سنتکام تایید کرد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام)، امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد یکی از دو موشک بالستیک ضد کشتی شلیک‌شده توسط ارتش یمن به سمت کشتی کانتینری « M/V MSC SKY II» در خلیج عدن به این کشتی برخورد کرده و «خسارت» وارد کرده است.

ارتش یمن که در پی جنگ غزه و حمایت‌های تمام‌عیار آمریکا و دیگر متحدان رژیم صهیونیستی از اقدامات نظامی کورکورانه آن در این جنگ، کشتی‌های مرتبط با آن‌ها را در دریای سرخ و خلیج عدن هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داده و یا اقدم به توقیف آن‌ها کرده است، گفته تا زمان متوقف شدن حملات رژیم صهیونیستی و حمایت‌ها از آن، این اقدامات تلافی‌جویانه ادامه خواهند داشت.

خبر مرتبط
حمله موشکی ارتش یمن در دریای سرخ و خلیج عدن

اقتصادنیوز : فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بار دیگر امروزچهارشنبه گفت که «حوثی‌ها (انصارالله) حملاتی با موشک‌های بالستیک ضد کشتی در جنوب دریای سرخ و خلیج عدن انجام دادند.»

شمار تلفات در جنگ غزه از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته است. بیشتر زیرساخت‌های حیاتی در شهر غزه که رژیم صهیونیستی با هدف «نابودی» حماس آن را مورد حملات هوایی و زمینی قرار داد، از بین رفته است. افزون بر این، این منطقه در محاصره انسانی قرار دارد و غیرنظامیان آن که بیشترشان در نتیجه حملات آواره شده‌اند، به آب آشامیدنی، غذا و دارو دسترسی ندارند. رژیم صهیونیستی همچنین راه یافتن کمک‌های انسانی بین‌المللی به غزه را نیز محدود کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که در بیانیه یادشده سنتکام آمده است، در گزارش‌های اولیه، هیچ مصدومیتی در حمله به این کشتی کانتینری که در مالکیت سوییس است و با پرچم لیبریا فعالیت می‌کند، گزارش نشده و این کشتی درخواست کمک نداشته و به راه خود ادامه داده است.

یک سخنگوی ارتش یمن دوشنبه گفت که یک کشتی را با تعدادی از موشک‌های مناسب حملات دریایی، هدف قرار داده است.

ارتش آمریکا همچنین گفت که ارتش یمن یک موشک بالستیک ضد کشتی را نیز از جنوب دریای سرخ شلیک کرد، اگرچه، بدون وارد آوردن هیچ آسیبی به کشتی‌های تجاری یا نیروی دریای آمریکا در آب فرود آمد.

آمریکا و انگلیس در مدت اخیر، به بهانه توقف حملات ارتش یمن در دریای سرخ و خلیج عدن، حملاتی متجاوزانه را به خاک یمن انجام داده‌اند که مدعی هستند هدف آن تاسیسات و پایگاه‌های نظامی انصارالله بوده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید