قول مهم عربستان به ایران/ حج عمره برای ایرانی ها برقرار می‌شود؟

کدخبر: ۶۳۲۷۰۸
اقتصادنیوز: رایزنی های امیرعبدالهیان در جده با طرف آذربایجانی ادامه دارد.
قول مهم عربستان به ایران/ حج عمره برای ایرانی ها برقرار می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان سه شنبه شب در حاشیه نشست سازمان همکاری اسلامی در جده و در جمع خبرنگاران جزییات رایزنی‌های خود با وزیر خارجه آذربایجان برای بازگشت دیپلمات‌های آذربایجانی به ایران را تشریح کرد.

وی گفت: در دیدار با وزیر خارجه آذربایجان توافق کردیم که با توجه به برگزاری دادگاه ضارب دیپلمات آذربایجانی و محاکمه‌ای که صورت گرفته نسبت به اعزام هیات دیپلماتیک آذربایجان به تهران اقدامات لازم در آینده نزدیک صورت گیرد.

امیرعبداللهیان افزود: طیف گسترده موضوعات مطرح شده در دیدار اخیر رئیس جمهور کشورمان با آقای اردوغان در آنکارا در دیدار با وزیر خارجه ترکیه مورد بررسی قرار گرفت. کار‌ها به خوبی پیش می‌رود و گام‌های خوبی در زمینه تبادل کنسولی مجرمین و همچنین همکاری‌های اقتصادی و تجاری و گردشگری و فناوری برداشته شد.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان: صفحه جدیدی در روابط ایران و آذربایجان باز شده است

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان با همتای آذربایجانی خود در حاشیه اجلاس سازمان کشورهای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

وی در باره دیدار دوجانبه با وزیر خارجه عربستان نیز اظهار داشت: مسائل دوجانبه تجاری اقتصادی و سیاسی دو کشور و همچنین موانع پیش روی حج عمره و رفع آن موانع را در دستور کار قرار دادیم. همچنین پیگیری توافقات صورت گرفته در دیدار رئیس جمهور اسلامی ایران و محمد بن سلمان در زمینه برداشتن گام‌های گسترش روابط مورد گفتگو قرار گرفت.

خبر مرتبط
رایزنی مهم سفیر جمهوری آذربایجان با بارزانی/ باکو در اربیل کنسول‌گری افتتاح می‌کند

اقتصادنیوز: سفیر جمهوری آذربایجان و رئیس منطقه کردستان عراق درباره افتتاح کنسولگری در اربیل گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه ایران به دیدار با وزیر امور خارجه تاجیکستان اشاره کرد و گفت: در دیدار با وزیر خارجه تاجیکستان توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور به دوشنبه مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید