توسط روزنامه آمریکایی واشنگتن پست؛

افشاگری درباره محموله محرمانه اهدایی آمریکا به اسراییل!

کدخبر: ۶۳۲۹۹۷
اقتصادنیوز: روزنامه آمریکایی واشنگتن پست فاش کرد که کاخ سفید از زمان آغاز جنگ غزه، بیش از ۱۰۰ محموله تسلیحاتی محرمانه به اسراییل ارسال کرده است.
افشاگری درباره محموله محرمانه اهدایی آمریکا به اسراییل!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک نشریه آمریکایی فاش کرد که کاخ سفید از زمان آغاز جنگ غزه، بیش از ۱۰۰ محموله تسلیحاتی محرمانه به اسراییل ارسال کرده است.

پایگاه خبری روسیاالیوم به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد که اطلاعات مربوط به این تجهیزات محرمانه توسط مقامات دولت آمریکا در جریان یک جلسه توجیهی محرمانه برای اعضای کنگره افشا شد.

به نوشته این روزنامه، کمک‌های تسلیحاتی واشنگتن به تل آویو شامل موشک‌های هدایت شونده نقطه‌زن، بمب‌های با قطر کوچک، بمب‌های سنگر شکن، سلاح‌های گرم و سایر سلاح‌ها و مهمات است.

خبر مرتبط
درخواست مهم سندرز از دولت بایدن/ ماشین جنگی نتانیاهو را متوقف کنید

اقتصادنیوز : سناتور مستقل آمریکایی از اسرائیل درخواست کرد مرزها را به روی ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باز کند. او همچنین گفت که نباید دیگر هیچ پولی برای ماشین جنگی نتانیاهو وجود داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید از آغاز جنگ غزه، واشنگتن از ارسال ۲ محموله کمک نظامی به اسراییل به طور رسمی رسانه‌ای کرده است که بسته نخست نظامی به ارزش ۱۰۶ میلیون دلار که شامل گلوله‌های تانک به اسراییل ارسال شده و دومی به ارزش ۱۴۷.۵ میلیون دلار که شامل قطعات ساخت موشک با کالیبر ۱۵۵ میلیمتری به اراضی اشغالی اعلام شده است.

به گواه نشریه آمریکایی واشنگتن پست، مسئولان و قانونگذاران آمریکایی در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست اعلام کردند که تجهیزات نظامی ارسالی به این علت فاش نشده که ارزش مالی آن، کمتر از سقفی بوده که به تأیید کنگره نیاز داشته باشد، اما با این وجود، تمام بسته‌های ارسالی به تل آویو در مجموع بیانگر «مقادیر مالی هنگفت» در ارسال سلاح و مهمات به اسراییل است.

این گزارش خاطرنشان کرده که نکته قابل توجه این است که در صورت عدم هماهنگی با کنگره، قانونگذاران توانایی ممانعت از تدارکات نظامی را نداشتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید