واکنش سازمان ملل به طرح شهرک‌سازی جدید اسرائیل

کدخبر: ۶۳۳۱۵۷
اقتصادنیوز: سازمان ملل احداث چند هزار واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری را محکوم کرد.
واکنش سازمان ملل به طرح شهرک‌سازی جدید اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوزو به نقل از ایسنا، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: من گزارش دیروز مقامات اسرائیل درخصوص برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت بیش از 3400 واحد مسکونی در کرانه باختری را محکوم می‌کنم.

در این بیانیه آمده که این شهرک‌سازی مطابق با قوانین بین‌المللی غیرقانونی بوده و موجب تشدید تنش‌ها در کرانه باختری خواهد شد.

شورای‌عالی برنامه‌ریزی و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی با احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری موافقت کرد که بیشتر آن در شهرک «معالیه ادومیم» در جنوب قدس اشغالی احداث خواهد شد.

خبر مرتبط
سازمان ملل: اسرائیل مانع ماموریت‌های کمک‌رسانی به مردم غزه شد

اقتصادنیوز: دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد: رژیم صهیونیستی در ماه فوریه از ۴۰ درصد از مأموریت‌های کمک‌رسانی در نوار غزه جلوگیری کرده است.

 این اقدام رژیم صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که کرانه باختری به دلیل یورش‌های مکرر ارتش رژیم صهیونیستی و بازداشت فلسطینی‌ها و شهادت بیش از ۴۰۰ تن از آن‌ها در این منطقه از هفتم اکتبر شاهد وضعیت امنیتی خوبی نیست. نیروهای صهیونیست از زمان شروع جنگ غزه اقدامات متجاوزانه خود را در کرانه باختری شدت بخشیده‌اند.

خبر مرتبط
واکنش سازمان ملل به برگزاری انتخابات در ایران

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان ملل در واکنش به میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از هرگونه اظهارنظری در این زمینه خودداری کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید