حمله اسرائیل به جنوب لبنان

کدخبر: ۶۳۳۱۸۷
اقتصادنیوز :اسرائیل حملاتی را به مناطقی در جنوب لبنان انجام داد.
حمله اسرائیل به جنوب لبنان

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رژیم صهیونیستی اطراف شهرک‌های «مجدل زون» و «طلوسه» در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

در این راستا شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش دستور تهیه طرح‌هایی برای عملیات زمینی احتمالی در لبنان و درس گرفتن از جنگ غزه را داده است.

خبر مرتبط
هشدار رسمی ایران به ماجراجویی نظامی اسرائیل

اقتصادنیوز : نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت درباره آنچه وزیر امور خارجه اسرائیل به رئیس شورای امنیت به دروغ، مبادرت به انتشار اطلاعات نادرست و ایراد ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران کرده است، پاسخ داد.

اخیرا روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد رژیم صهیونیستی ضرب‌الاجل ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) را برای توافق دیپلماتیک برای عقب‌نشینی نیروهای حزب‌الله لبنان از جنوب تعیین کرده و پس از آن آماده است تا درگیری‌های مرزی جاری را به یک جنگ تبدیل کند.

روز چهارشنبه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا به منطقه گفت حملات ادامه‌دار حزب‌الله لبنان به پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در منطقه شمال، تل‌آویو را به تصمیم در مورد اقدام نظامی در لبنان نزدیک می‌کند.

از زمان عملیات فلسطینی طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی