طالبان سازمان ملل را متهم کرد/ کابل بیانیه داد

کدخبر: ۶۳۳۴۵۲
اقتصادنیوز: وزارت خارجه حکومت طالبان در واکنش به گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل درباره افغانستان، این سازمان را به گزارش جانبدارانه علیه کابل متهم کرد.
 طالبان سازمان ملل را متهم کرد/ کابل بیانیه داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزارت خارجه حکومت طالبان در بیانیه‌ای ضمن مثبت خواندن بخش‌هایی از گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل درباره افغانستان، بخش‌هایی از این گزارش را حاوی «اتهامات بی‌اساس» خواند.

بیانیه با انتقاد از این گزارش به دلیل «سازوکار غیرعلمی» آن افزود این گزارش به موضوعات خارج از مأموریت سازمان ملل از جمله ادعای اختلاف داخلی میان طالبان درباره ممنوعیت مواد مخدر، رنگ دادن قومی به حوادث و موضوعات پرداخته و تلاش‌ها برای برقراری نظم عمومی و اجرای قانون را نقض حقوق بشر و اقدامات خودسرانه خوانده است.

طالبان در ادامه نیز گزارش را به استدلال به ادعاهای بی‌اساس، منابع مجهول و گزارش‌های نادرست قبلی متهم کرده که به گفته این بیانیه افغانستان را به عنوان کشوری در حال جنگ و منبع بالقوه خطر برای سایر کشورها معرفی کند.

خبر مرتبط
پروژه محرمانه طالبان برای پاکستان/ مارهایی که خودی‌ها را نیش می‌زنند!

به گزارش اقتصادنیوز: مبارزات انتخاباتی محسن داور برای حضور دوباره در پارلمان پاکستان، زمانی که کاروانش در روستایی هدف قرار گرفت، تقریبا متوقف شد. خودش می گوید، تقریبا یک ساعت درگیر حملات گروهی ناشناس بودند.

بیانیه افزود: امارت اسلامی به این گزارش که تحت تأثیر روایت بی‌اساس سیاسی چند کشور مشخص ایجاد شده اعتراض شدید دارد و توصیه می‌کند سازمان ملل به‌جای گزارش‌های سطحی و جانبدارانه، بی‌طرف باشد.

خبر مرتبط
طالبان صدای ترکمنستان را در آورد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه ترکمنستان از برگزاری نشستی با هیئتی از طالبان درباره منابع آبی خبر داد.

بیانیه در انتها تأکید کرد هیئت حاکمه افغانستان نسبت به تعامل سازنده و هدفمند برای تحقق منابع مشترک و دریافت پاسخ به نگرانی‌های مشترک که در چارچوب اسلام، استقلال و منابع ملی افغانستان باشد، متعهد است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی