گزارش سرویس های اطلاعاتی آمریکا از مقاومت حماس در برابر اسرائیل

کدخبر: ۶۳۴۱۶۳
اقتصادنیوز : در گزارش مشترک سرویس های اطلاعاتی آمریکا آمده است که جنبش حماس تا سال ها می‌تواند در برابر اسراییل در غزه مقاومت مسلحانه داشته باشد.
 گزارش سرویس های اطلاعاتی آمریکا از مقاومت حماس در برابر اسرائیل

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از مهر  ، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارش مشترک خود اعلام کردند که مقاومت مسلحانه در برابر اسراییل از سوی جنبش حماس احتمالاً سال ها ادامه پیدا خواهد کرد.

سرویس های اطلاعاتی آمریکا در گزارش مشترک خود به مجلس سنای آمریکا نسبت به خطرات افزایش تنش در منطقه در پی جنگ غزه هشدار دادند.

خبر مرتبط
چرا سفر هیات آمریکایی به عربستان نیمه‌کاره رها شد ؟

اقتصادنیوز: یک هیات آمریکایی سفر خود به عربستان را به دلیل درخواست از یکی از اعضای این هیئت برای برداشتن کلاه یهودی که بر سر داشت، نیمه‌کاره گذاشت.

این گزارش به تحولات سیاسی داخل سرزمین‌های اشغالی نیز پرداخته و نوشت که قدرت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل برای بقا در سمت خود به عنوان جریان حاکم احتمالا به خطر افتاده است و نوعی بی‌اعتمادی نسبت به قدرت حاکمیت نتانیاهو در میان افکار عمومی اسراییل ایجاد شده است.

مارک وارنر رییس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا نیز در این جلسه استماع به روسای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا گفت که حمله اسراییل به نوار غزه منجر به کشته شدن ۳۰ هزار فلسطینی شده است.

وی ادامه داد که این جنگ مشکلات مربوط به استفاده صِرف از قدرت نظامی برای از بین بردن یک جریان غیردولتی ریشه‌دار در میان ساکنان و غیرنظامیان یک منطقه را نشان داد و تاکید کرد که حماس قدرت بسیار بالایی در استفاده از تونل‌های زیرزمینی دارد.

این جلسه در شرایطی برگزار شد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی بعد از ۱۵۷ روز همچنان با حمایت مطلق دولت آمریکا ادامه داد و بی‌سابقه ترین روند انتقال تسلیحاتی از پایگاه‌های آمریکا برای رژیم صهیونیستی در حال استمرار است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رسانه‌های جهان کارنامه رئیس جمهوری ایران را بررسی کردند

   اقتصاد نیوز: رسانه‌های جهان در باب بخشی از میراث ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشورمان در عرصه سیاست خارجه تحلیل هایی را…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی