وعده مهم ترامپ پس از پیروزی در انتخابات/ این افراد از زندان آزاد خواهند شد

کدخبر: ۶۳۴۳۲۲
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ گفت:متهمان حمله به کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ بی‌گناه به زندان افتاده‌اند و در صورت پیروزی در انتخابات سریعا آن‌ها را آزاد خواهد کرد.
وعده مهم ترامپ پس از پیروزی در انتخابات/ این افراد از زندان آزاد خواهند شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دونالد ترامپ» گفت در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، یکی از اولین اقداماتی که به‌عنوان رئیس‌جمهور انجام می‌دهد آزادسازی متهمان و محکومان وقایع ششم ژانویه خواهد بود.

ترامپ که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شکست در برابر «جو بایدن» را قبول نداشت، مدعی تقلب گسترده در انتخابات شد و در ششم ژانویه ۲۰۲۱ از حامیانش خواست برای جلوگیری از تایید نهایی نتیجه انتخابات توسط کنگره ایالات متحده، به ساختمان کنگره سرازیر شوند.

خبر مرتبط
ترامپ دست به دامن ایلان ماسک شد/ پیشنهاد عجیب خرید این شبکه اجتماعی

اقتصادنیوز: دونالدترامپ به ایلان ماسک پیشنهاد داده است شبکه اجتماعی واقعیت (Truth) را خریداری کند.

به گزارش شبکه خبری «ان.بی.سی» ترامپ در پیامی در شبکه اجتماعی خود به نام «تروث سوشال» خطاب به حامیانش نوشت نخستین اقدامش به‌عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا این است که مرزها را بسته، نفت استخراج کرده و متهمان و مجرمان وقایع ششم ژانویه را «که بی‌گناه به زندان افتاده‌اند» آزاد کند.

این اولین‌بار است که ترامپ تا این حد قطعی و شفاف به قصد خود برای آزادی متهمان ۶ ژانویه اشاره می‌کند.

خبر مرتبط
پرده‌برداری اوربان از قولی که ترامپ درباره اوکراین داد

اقتصادنیوز: نخست وزیر مجارستان می‌گوید که رییس جمهور سابق آمریکا قول داد که در صورت پیروزی در انتخابات کمک به اوکراین را قطع کند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در واکنش به این اظهارات ترامپ اظهار کرد این رئیس‌جمهور سابق آمریکا نشان داده برای حفظ قدرت، هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد؛ از جمله چشم‌پوشی و حتی حمایت از خشونت سیاسی.

این سخنگو گفت: مردم آمریکا حملات وحشیانه به کنگره در ششم ژانویه را فراموش نکرده‌اند. آن‌ها می‌دانند ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دوباره حتی به نزدیکی اتاق بیضی (محل کار رسمی رئیس‌جمهور آمریکا) راه یابد. آن‌ها در ماه نوامبر برای حفاظت از دموکراسی و جلوگیری از ورود ترامپ به کاخ سفید، حاضر خواهند شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید