حمله تند مقام حماس به کابینه نتانیاهو / اعضای این گروه از قاتلان و تروریست‌ها هستند

کدخبر: ۶۳۴۳۷۴
عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی گفت که اعضای کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گروهی از قاتلان و تروریست‌ها هستند.
حمله تند مقام حماس به کابینه نتانیاهو / اعضای این گروه از قاتلان و تروریست‌ها هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسام بدران افزود: حوادث کرانه باختری و قدس اشغالی موید این است که این اشغالگران دشمن تمام مردم فلسطین هستند.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس درخصوص تماس با تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که حماس از ابتدای نبرد غزه هیچگونه تماسی با ریاست تشکیلات خودگردان نداشته اما با جنبش فتح در ارتباط است.

خبر مرتبط
ادعای کاخ سفید درباره نگرانی اصلی بایدن درباره فلسطینی‌ها

اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی مدعی شد نگرانی اصلی بایدن، حفاظت از جان غیرنظامیان فلسطینی در رفح است.

وی همچنین گفت که جنبش حماس از تشکیل دولت اجماع ملی فلسطینی برای مدت مشخص و وظایف روشن حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید