یک شهید و چندین زخمی از کارمندان آنروا در حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۳۴۶۴۴
اقتصادنیوز: آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد در پی حمله اسرائیل به مرکز توزیع کمک‌ها در شهر رفح واقع در جنوب غزه یکی از کارمندان این سازمان شهید و دستکم ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.
یک شهید و چندین زخمی از کارمندان آنروا  در حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آنروا امروز چهارشنبه اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی پس از آن اقدام به این بمباران کرد که مختصات مراکز آنروا را دریافت کرد.

وی افزود: ارتش رژیم صهیونیستی مختصات تمامی تاسیسات ما را در نوار غزه از جمله تاسیساتی که امروز در رفح بمباران کرد، به دست آورده است.

خبر مرتبط
تداوم رجزخوانی گالانت؛ جنگ در رفح آغاز می‌شود/ هیچ کجا برای حماس امن نیست!

اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسرائیل ادعا کرد: جنگ در شهر رفح آغاز می‌شود و هیچ جای خاورمیانه برای حماس امن نخواهد بود.

شهر رفح در حالی هدف جدیدترین و مرگ‌بارترین بخش از جنایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان قرار دارد که هزاران آواره فلسطینی از شمال نوار غزه به این شهر پناه آورده‌اند.

آنروا اعلام کرد از زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون دستکم ۱۶۵ تن از کارمندان این سازمان به شهادت رسیده و بیش از ۱۵۰ تاسیسات آن از جمله مدارس به طور کامل تخریب شده‌اند.

خبر مرتبط
تاکید نتانیاهو بر ضرورت حمله زمینی به رفح

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل مروز (چهارشنبه) بار دیگر با بی‌توجهی به تمامی قوانین و درخواست‌های نهادهای بین‌المللی، بر ضرورت حمله زمینی به شهر رفح در مرکز نوار غزه تاکید کرد.

در همین راستا، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در غزه خواهان تامین امنیت تیم‌های امداد رسانی و توقف جنگ غزه شد.
از سوی دیگر، کاردار مدیر آنروا درباره تبعات جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اعلام کرد دستکم ۱۰ هزار کودک حداقل یکی از والدین خود را از دست داده است.

وی افزود ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ۱۷ هزار  کودک در نوار غزه جدا از والدین خود مانده‌اند.

بیش از ۵ ماه است که ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر مناطق مختلف غزه را هدف حملات خود قرار داده و بر اثر آن علاوه بر تخریب گسترده، هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید