حماس خواستار حضور همه فلسطینیان در مسجدالاقصی در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان شد

کدخبر: ۶۳۴۷۴۲
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده فلسطینیان در«مسجدالاقصی» در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان شد.
حماس خواستار حضور همه فلسطینیان در مسجدالاقصی در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، حماس در بیانیه ای خواستار حضور گسترده فلسطینیان در قدس و مسجدالاقصی در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شد.

در بیانیه حماس آمده است: در آستانه اولین جمعه از ماه مبارک رمضان قرار داریم و از همه در قدس اشغالی و کرانه باختری و اراضی ۴۸ می خواهیم که در دفاع از مسجدالاقصی در برابر تحرکات دشمن صهیونیست در این برهه حساس از تاریخ جهادی ملت و امت ما علیه اشغالگران جنایتکار آماده باشند.

حماس با بیان اینکه خواهان مشارکت گسترده برای مقابله با محاصره مسجدالاقصی از سوی اشغالگران هستیم، اضافه کرد: غزه سرافراز که طوفان الاقصی را در حمایت از مسجدالاقصی به راه انداخت و همچنان با گذشت ۱۶۰ روز، حماسه جهادی علیه دشمن جنایتکار رقم زده و ساکنان استوار آن در برابر شنیع ترین جنایات جنگی از گرسنگی تا کوچاندن و کشتار، پایداری کرده، از شما می خواهد که در معراجگاه پیامبر اکرم(ص) به سمت نماز و جهاد بشتابید.

در این بیانیه آمده است: مسجدالاقصی امروز قبله مسلمانان در جهاد است. ما از فلسطینان در قدس اشغالی می خواهیم که در مسجدالاقصی حضور مستمر داشته باشند. به سمت مسجدالاقصی بروید. مرابطین در مسجدالاقصی با شما عهد می بندند که از هیچ تلاشی برای حفظ مسجدالاقصی دریغ نکنند تا با عربده کشی شهرک نشینان مقابله کرده و همه قید و بندهای اعمال شده از سوی جنایتکاران را درهم بشکنند.

رژیم صهیونیستی هم‌زمان با آغاز ماه مبارک رمضان تدابیر شدید امنیتی را در اطراف مسجدالاقصی و برخی محله‌های قدس اشغالی اتخاذ کرده و از ورود جوانان فلسطینی به این مکان مقدس اسلامی جلوگیری می‌کند.

مقامات تل‌آویو نگران شعله‌ورشدن آتش انتفاضه‌ای دیگر و تشدید درگیری‌ها در کرانه باختری هستند.

با آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش‌های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاسته‌اند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) روز گذشته نیز در پی تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی در اطراف «مسجدالاقصی» و جلوگیری از ورود فلسطینی‌ها به این مکان مقدس، فراخوانی را برای شکستن محاصره آن صادر کرد.

در بیانیه حماس که به همین مناسبت صادر شده، آمده است: ما از ملت فلسطین در کرانه باختری می‌خواهیم که برای شکستن تدابیر رژیم اشغالگر و ناکام گذاشتن توطئه‌های آن به مسجدالاقصی بروند.

حماس اضافه کرد: ما از اهالی کرانه باختری می‌خواهیم که در حمایت از مسجدالاقصی و ملت استوار فلسطین در نوار غزه، با رژیم اشغالگر مقابله کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی