مسکو تلافی کرد/ ورود ۲۲۷ آمریکایی به روسیه ممنوع شد

کدخبر: ۶۳۴۷۵۱
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد در واکنش به تحریم‌های واشنگتن علیه مقامات و شهروندان این کشور، ۲۲۷ نفر از اتباع آمریکایی که در توسعه و اجرای عملیات نظامی اوکراین و توجیه روند روس هراسی دولت ایالات متحده مشارکت دارند، از ورود به خاک روسیه منع شدند.
مسکو تلافی کرد/ ورود ۲۲۷ آمریکایی به روسیه ممنوع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، واشنگتن پیش‌تر تحریم‌هایی را علیه شهروندان روسیه به دلیل حمایت از کرملین و عملیات نظامی ویژه اتخاذ کرده بود که با پاسخ متقابل مسکو روبرو شد.
در میان آمریکایی‌های منع شده از ورود به خاک روسیه، نام مشاور و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و سفیر سابق آمریکا در مسکو دیده می‌شود.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود اعلام کرده است که افراد تحریم شده به صورت مستقیم در اقدامات ضدروسی دخالت دارند.
در این بیانیه آمده است: ما در مورد افراد خاصی در قوه مجریه، جامعه تجاری، حوزه رسانه و محافل دانشگاهی آمریکا صحبت می‌کنیم که مرتباً به سیاست‌های خارجی و داخلی روسیه حمله خصمانه دارند و یا اینکه به طرح مباحث جعلی و تهمت به مسکو می‌پردازند.

وزارت امور خارجه روسیه که پیش تر سفیر آمریکا در مسکو را احضار و به وی، نامطلوب بودن فعالیت تعدادی از سازمان‌های غیردولتی بشردوستانه آمریکایی در زمینه استخدام عوامل نفوذ یادآور شده بود، همچنین اعلام کرد: از اهداف گسترش فعلی «لیست توقف» روسیه، یادآوری این حقیقت ساده به واشنگتن است که هر گونه تلاش تهاجمی بدون مجازات نخواهد ماند و با واکنش قاطع مواجه خواهد شد.
وزارت خارجه روسیه در ادامه فایل فهرست توقف شهروندان آمریکایی و نیز لیست کامل شهروندان ایالات متحده که از ورود به فدراسیون روسیه منع شده‌اند، را در سایت خود بارگزاری کرده است.

پیش از این، وزارت خزانه داری آمریکا اوایل اسفندماه ۱۴۰۲ اعلام کرده بود که به مناسبت دو سال جنگ تمام عیار و غیرقانونی روسیه علیه اوکراین و در واکنش به مرگ الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف و فعال ضد فساد، تقریبا ۵۰۰ فرد و نهاد را تحریم کرده است. 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۵ فروردین

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید