کره جنوبی تهدید کرد/ در صورت بروز جنگ رهبر کره شمالی را سریعا نابود می‌کنیم

کدخبر: ۶۳۴۷۵۲
اقتصادنیوز: وزیر دفاع کره جنوبی تهدید کرد اگر پیونگ‌یانگ جنگی را علیه سئول آغاز کند، نیروهای ویژه کره جنوبی با تجهیزات خود می‌توانند «رهبر کره شمالی را سریعا نابود کنند.»
کره جنوبی تهدید کرد/ در صورت بروز جنگ رهبر کره شمالی را سریعا نابود می‌کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این اظهارات درحالی بیان شده که رسانه مرکزی کره شمالی گزارش کرده که این کشور از تانک جنگی جدیدی با حضور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی رونمایی کرده است. این اقدامات رهبر کره شمالی درحالی صورت می‌گیرد که کره جنوبی و آمریکا دائما در حال برگزاری رزمایش‌های متعدد مشترکی هستند؛ رزمایش‌هایی که کیم آن‌ها را «تمرینی برای جنگ» می‌خواند.

خبر مرتبط
تانک‌های جدید کره شمالی رونمایی شدند+ عکس

اقتصادنیوز: براساس گزارش رسانه مرکزی کره شمالی، «کیم جونگ اون» ضمن رونمایی از تانک جدید ارتش این کشور، طی یک نمایش نظامی سوار آن نیز شد.

طبق گزارش خبرگزاری یونهاپ، «شین وون-سیک» وزیر دفاع کره جنوبی خطاب به یک واحد نظامی ویژه کشورش گفت: «اگر کیم جونگ اون جنگی را آغاز کند، شما به عنوان قوی‌ترین یگان ویژه جهان باید سریعا رهبری دشمن را حذف کنید.»

دکترین «مجازات عظیم و تلافی‌جویانه کره»، دکترین دفاعی کره جنوبی برای انجام یک حمله تلافی‌جویانه در پاسخ به حمله کره شمالی است.

این بخشی از سیستم بازدارندگی «سه محوری» کره جنوبی است که شامل حمله پیشگیرانه برای شلیک موشکی کره شمالی و انهدام موشک‌های در حین پرواز است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید