کنعانی: اسرائیل صلاحیت عضویت در مجامع حقوق بشری را ندارد

کدخبر: ۶۳۴۷۶۸
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به جنایات جنگی اسرائیل در غزه گفت این رژیم صلاحیت عضویت و باقی‌ماندن در هیچ یک از مجامع حقوق بشری و سازوکارهای بین‌المللی مرتبط با حقوق زنان و کودکان را ندارد.
کنعانی: اسرائیل صلاحیت عضویت در  مجامع حقوق بشری را ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرده از آغاز جنگ علیه غزه تاکنون دست‌کم ۱۶۵ نفر از کارکنان آن در حملات رژیم صهیونیستی کشته شدند».

خبر مرتبط
آمار وحشتناک جنایات اسرائیل علیه مردم غزه/ ۷۰ هزار تن مواد منفجره بر سر مردم غزه

اقتصادنیوز: منابع فلسطینی همزمان با یکصد و شصتمین روز از جنگ علیه غزه، آماری از کشتار و جنایت اسرائیل علیه ساکنان غزه را منتشر کردند.

طبق این گزارش همچنین «تاکنون بیش از ۱۵۰ مرکز متعلق به آنروا مانند مدارس بمباران شد که برخی از آن‌ها به طور کامل ویران شده و بیش از ۴۰۰ فلسطینی در جستجوی مکان‌های امن، در مراکز وابسته به سازمان ملل در غزه کشته شدند».

خبر مرتبط
شمار شهدای جنایات اسرائیل در غزه از مرز 31 هزار و 200 گذشت

اقتصادنیوز: وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که پس از گذشت ۱۵۹ روز از شروع حملاتاسرائیل علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی به شهادت رسیدند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادامه نوشت: «رژیمی که برای نهادهای بشردوستانه بین‌المللی و مأموریت و خدمات آن‌ها و حتی جان کارکنان این نهادها ارزشی قائل نیست و در طول ۵ ماه اخیر حدود ۹ هزار زن و ۱۲۵۰۰ کودک فلسطینی را کشته است، صلاحیت عضویت و باقی‌ماندن در هیچ‌یک از مجامع حقوق‌بشری و سازوکارهای بین‌المللی مرتبط با حقوق زنان و کودکان را ندارد».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی